Mohl by jednou Ibrahimovic trenérsky převzít AC Milán? Člověk nikdy neví, reaguje čerstvý důchodce

Mohl by jednou Ibrahimovic trenérsky převzít AC Milán? Člověk nikdy neví, reaguje čerstvý důchodce

Zlatan Ibrahimovic byl dle svého vyjádření pro Corriere della Sera na startu kariéru časovanou bombou. Nejen na trávníku, ale i mimo něj. Když už po ukončení profesionální kariéry zmizelo ego, nemusí si nic dokazovat a aktuálně motivuje ostatní k fyzické aktivitě v jakékoliv podobě.

Poslední zápas ročníku 2022/2023 proti Hellasu Verona byl z pohledu fanoušků AC Milán mimořádně emotivní. Jejich obdivovaný idol dal totiž vale aktivní kariéře. "Loučím se s fotbalem, ale ne s vámi," řekl Ibrahimovič davu na San Siru.

V minulé sezoně už to z jeho strany nebylo ono. Dlouhotrvající zranění si vybrala svou daň a Zlatan odehrál pouze čtyři soutěžní zápasy, ve kterých si připsal celkem 144 minut. Přesto se mu podařilo stát se nejstarším střelcem Serie A, když v polovině března proměnil v Udine pokutový kop.

Švédský zakončovatel se v italském hlavním městě módy těší kultovnímu statusu. V klubu působil v letech 2010 až 2012, před třemi lety se do Milána vrátil a nasměroval ho k vytouženému Scudettu.

"Všechna místa, která jsem kdysi nazýval domovem, mi něco dala. Itálie má v mém srdci zvláštní prostor a Milán je místem, kde momentálně žiju. Zbytek ukáže čas," odpověděl nyní na dotaz, kde se vidí za 10 let.

"Na začátku kariéry jsem byl časovanou bombou na hřišti i mimo něj. Teď už ale mé ego zmizelo, nemusím si nic dokazovat," dodal "Ibra", jenž zmínil i to, co ho po skončení kariéry dělá šťastným: "Motivovat ostatní, aby provozovali fyzickou aktivitu v jakékoli podobě."

Za AC nastřílel celkem 93 gólů a zaznamenal 35 asistencí ve 163 zápasech. "Člověk nikdy neví," reagoval na otázku, zda by jednou chtěl vést Rossoneri z pozice trenéra.

Během dlouhé kariéry oblékal také dresy rodného Malmö, kde se v roce 1999 dal na profesionální fotbal, dále Ajaxu, Juventusu, Interu Milán, Barcelony, PSG, Manchesteru United a Los Angeles Galaxy. Za švédskou reprezentaci odehrál 121 zápasů a s 62 góly je rekordním střelcem týmu.

Nejcennější výsledek v historii Al-Nassru? Ronaldo a spol. utnuli vysoké porážky a remizovali s Paris Saint-Germain