Někteří by o mně řekli, že jsem typ moderního brankáře, tvrdí nově přivedená sparťanská jednička Vindahl

Někteří by o mně řekli, že jsem typ moderního brankáře, tvrdí nově přivedená sparťanská jednička Vindahl

Lyngby, Nordsjælland, AZ Alkmaar, Norimberk a nyní Sparta. Taková je dosavadní profesní cesta téměř dvoumetrového dánského gólmana Petera Vindahla, jenž má za sebou na Letné po příchodu z nizozemského prostředí své premiérového interview.

Zkušenostmi z Evropské konferenční ligy oplývající strážce svatyně, jenž může v tuzemské nejvyšší soutěži debutovat již o víkendu ve Zlíně, se dosud nikdy neradoval z titulu a protože posílil právě obhájce primátu, je jasné, že by ho rád dosáhl právě v Česku. Tím spíš, že na prvním místě je pro něj vždy týmový úspěch.

"Věřím, že jako tým dosáhneme v této sezoně velkých věcí. Jsem tu proto, abych k dosažení těchto cílů byl co nejvíce nápomocný. Já osobně chci nastoupit do co největšího množství zápasů, být členem týmu, který vyhraje titul a postoupí do Ligy mistrů," rozmlouval v rozhovoru pro klubovou televizi nový konkurent Vorla se Surovčíkem.

Slavné "S" ze sedmé městské části metropole považuje za velký klub. "Určitě ten největší v Česku. Úterý tedy pro mě bylo bezpochyby velkým dnem. Je mi ctí, že tu mohu být. Věřím a zároveň se těším, že tu dosáhnu velkých věcí," doplnil pětadvacetiletý fotbalista.

V epet ARENĚ už si před časem zachytal. V lednové přípravě ještě hájil barvy Norimberku a nezabránil porážce 1:3. "Prohra není nikdy příjemná. A když k tomu přidáte ještě onen slavný bodycam gól, který na mě poté navíc vyskakoval ze všech sociálních sítí... Beru to však tak, že odteď budu nastupovat na té správné straně," vzkázal krajan hlavního trenéra Briana Priskeho.

V neděli už byl přítomen na stadionu v rámci prvního kola se Sigmou Olomouc (2:0) a podle něj šlo o velmi slušné utkání. "Dobrý vstup do sezony je nesmírně důležitý, vždy je třeba začít vítězně. Předvedená hra jako taková byla podle mého také velmi slušná. Věřím, že nás čeká mnoho dalších vítězství," uvedl bývalý mládežnický reprezentant Dánska.

I když nemá českou nejvyšší soutěž moc nasledovanou, směle předpokládá, že by mohla být něco mezi Eredivisií a druhou Bundesligou. "Nizozemská liga byla velmi technická a zároveň i hodně takticky svázaná. Druhá Bundesliga byla zase velmi fyzicky náročná, hodně nahoru dolů a plná situací jeden na jednoho. Předpokládám tedy, že česká liga bude mít něco z obojího. Podle toho, co jsem viděl, soudím, že to bude dobrý mix a těším se, že tu odehraji spoustu zápasů," doplnil.

Pokud jde o jeho přednosti, podle očekávání se nebojí hrát nohama a určitým způsobem rád podporuje ofenzivní činnost. "Někteří by o mně řekli, že jsem typ moderního brankáře. Jednoduše řečeno, rád dělám to, v čem jsem dobrý. Vím, jaké jsou mé přednosti a samozřejmě se za každé situace snažím podporovat tým. Myslím ale, že to nejlépe uvidíte na hřišti," navnadil fanoušky rudých barev.

OLATUNJIHO ANI WALLEMA SE ROZJEZD FORTUNA:LIGY NETÝKAL. CO OD NICH MOHOU NA LETNÉ A V EDENU OČEKÁVAT?