Přitahují pozornost jako magnet. Koho najdeme mezi TOP 5 nejlepšími ligovými hráči do 21 let?

Přitahují pozornost jako magnet. Koho najdeme mezi TOP 5 nejlepšími ligovými hráči do 21 let?

Ve FORTUNA:LIZE byl dlouho přetlak starších. Nyní to vypadá, že začíná být aktuální ideální mix. Zkušené legendy typu Marek Matějovský či Michal Kadlec doplňují mladí dravci, kteří překypují talentem. Vybrali jsme pět nejlepších hráčů v první lize, kterým ještě nebylo 22 let.

CHRISTOS ZAFEIRIS

Mladý Nor přišel do Slavie z norského Haugesundu, kterému v uplynulé sezoně pomohl čtyřmi góly a pěti asistencemi k desátému místu v Eliteserien. Podílel se na více než pětině všech gólů týmu a byl vyhlášen nejlepším hráčem Haugesundu. 

Talentovaný záložník s fotbalem začal v Panathinaikosu Athény, v hlavním městě Řecka se i narodil. V devíti letech se pak s rodinou přesunul do Norska, kde fotbalově dospěl. 

O jeho služby mělo v zimě údajně zájem hned několik zájemců, mladý borec si však vybral Slavii. Pro tu nešlo o levný přestup, nicméně výhledově se to může ukázat jako velmi povedená investice. 

Zafeiris je totiž na první pohled fotbalista. Zní to jako fráze, ale je to tak. S míčem si nadmíru rozumí, jeho mrštnost a rychlost jsou také přednostmi. 

Ve dvaceti letech má ještě celou kariéru před sebou. A má všechny předpoklady k tomu, aby byla zářná.

Foto: SK Slavia Praha