Slavia i Sparta vezou z venku tři body. Prokletí Plzně trvá

Úřadující mistr uspěl i ve druhém ligovém utkání nového ročníku, ve Zlíně zvítězil zásluhou proměněné penalty Ladislava Krejčího. Body dělí Baník se Slováckem, bezbrankovou remízou dopadl i souboj Pardubic s Jabloncem. V neděli potvrdila roli favorita Slavia, která porazila České Budějovice. Teplice jsou zatím v ročníku stoprocentní, vyhrály i v Ďolíčku. To Liberec zažil velký šok. Nepříjemně je rozladěná i Plzeň.

2. kolo první fotbalové ligy:

FK Pardubice - FK Jablonec 0:0

Rozhodčí: Všetečka - Caletka, Leška - Berka (video). ŽK: Hlavatý - F. Souček, Čanturišvili, Polidar. ČK: 24. Kinský (Pardubice). Diváci: 3012.

Pardubice: Kinský - Surzyn, Halinský, Donát, Helešic (67. Kurka) - Icha - Patrák (77. Sychra), Hlavatý, Darmovzal (67. Vacek), Pikul (26. Budinský) - Krobot (67. Černý). Trenér: Kováč.

Jablonec: Hanuš - Slávik (75. D. Souček), Tekijaški, Hurtado, Polidar - F. Souček (61. Chramosta), Považanec - Čanturišvili (61. Pleštil), Kratochvíl, Alégué (61. Jovovič) - Drchal. Trenér: Látal.

Severočeši přerušili sérii tří porážek v nejvyšší soutěži. Pardubice doma v lize neprohrály s dnešním soupeřem počtvrté v řadě, stále ale čekají na první gól v novém ligovém ročníku.

V Pardubicích začalo těsně před výkopem hustě pršet a kluzký terén ovlivnil i úvod utkání plný nepřesností. V první příležitosti se ocitl až ve 13. minutě Krobot, jehož zakončení zblízka vykopl brankář Hanuš.

Domácí byli lepším týmem a vytvořili si řadu nadějných závarů, zbrzdila je ale situace z 21. minuty. Kinský vyběhl proti unikajícímu Čanturišvilimu, místo míče ale zasáhl ve výskoku nohou gruzínského záložníka a sudí Všetečka ho po poradě s videorozhodčím Berkou vyloučil.

Dvacetiletý mládežnický reprezentant tak viděl první červenou kartu ve svém teprve druhém ligovém zápase. Mezi třemi tyčemi ho nahradil Budinský, jemuž uvolnil místo na hřišti záložník Pikul. Pardubice dohrávaly v oslabení stejně jako v minulém kole proti Bohemians 1905 (0:1), kdy byl vyloučen záložník Matoušek.

Severočeši se ani v přesilovce nedostávali do šancí. Až v nastavení první půle zahrozil Tekijaški dalekonosnou ranou těsně vedle tyče a vzápětí Drchalův samostatný nájezd zlikvidoval pohotovým vypíchnutím míče Budinský.

Zápas nenabral větší tempo ani po přestávce a potvrdil, že ve vzájemných duelech obou soupeřů příliš branek nepadá. Blízko ke skórování byl v 63. minutě Chramosta, jenž po spolupráci střídajících hráčů poslal míč po Jovovičově kolmici do tyče. Čekání na premiérovou trefu Pardubic v novém ročníku neukončil ani zkušený útočník Černý, který nastoupil ze střídačky ke svému 200. ligovému zápasu.

Jablonec v závěru stupňoval tlak, Jovovičova rána z úhlu ale skončila nad břevnem stejně jako Drchalova krkolomná hlavička. V nastavení neuspěl tečovanou střelou ani Chramosta. Ani v devátém vzájemném souboji v nejvyšší soutěži nepadly více než dva góly a poprvé se zrodila bezbranková remíza.

FC Zlín - AC Sparta Praha 0:1 (0:0)

Branka: 80. Krejčí z pen. Rozhodčí: Černý - Nádvorník, Váňa - Petřík (video). ŽK: Cedidla, Žák, Didiba, Janetzký - Laci. Diváci: 5521.

Zlín: Dostál - Cedidla, Didiba, Simerský, Čelůstka - Janetzký (85. Ndiaye), Tkáč (61. Kolář) - Vukadinovíč (85. Číž), Slončík, Fantiš - Žák (65. Kovinič). Trenér: Vrba.

Sparta: Vorel - Sörensen, Panák, Krejčí - Mejdr (61. Wiesner), Kairinen, Laci (46. Sadílek), Zelený - Birmančevič (61. Olatunji), Haraslín (73. Pešek) - Kuchta (73. Sejk). Trenér: Priske.

Oba týmy nastoupily bez svých posledních posil, dánský brankář Vindahl zůstal jen na lavičce stejně jako zlínský stoper Černín.

Úřadující mistři začali sebevědomě, vysokým presinkem znemožňovali zlínským hráčům rozehrávku a sami se po rychlých kombinacích dostávali do zakončení. V 11. minutě hlavička Sörensena pořádně protáhla gólmana Dostála.

Zlín se snažil hrozit z brejků, ale domácí hráči neudrželi míč na svých kopačkách. Hostující brankář Vorel musel výrazněji zbystřit při průniku Slončíka, jehož střela šla těsně nad.

Ve 33. minutě rozjásal zlínskou Letnou Žák, který uklidil míč do sítě po centru Čelůstky z přímého kopu. Sudí Černý kvůli těsnému ofsajdu gól neuznal. Akce byla výsledkem zvýšeného ofenzivního úsilí "Ševců", kteří už do konce poločasu Spartu k ničemu vážnějšímu nepustili. Naopak Fantiš trefil ve 45. minutě po brejku tyč Vorlovy branky.

Po přestávce Pražané opět zvýšili tlak na domácí obranu, která působila velmi kompaktně a náznaky nebezpečí odvracela už v zárodcích. Zlín si pohlídal i standardní situace, v 58. minutě po jedné z nich Krejčí nezamířil přesně.

Zlínští vycítili šanci, z následného protiútoku byl blízko první brance zápasu Žák, jenže míč těsně před brankou dostal pouze na paty.

S přibývajícím časem se Zlín soustředil na uhájení cenné remízy, Sparta naopak poslala do ofenzivy čerstvé hráče Sejka s Peškem a Olatunjim. Její tlak sílil a rozhodnutí přišlo v 80. minutě. Po závaru v pokutovém území a zhlédnutí videa odpískal sudí Černý pokutový kop za ruku Cedidly a Krejčí ji bezpečně proměnil. Český reprezentant proměnil v nejvyšší soutěži devátý pokutový kop za sebou, v minulém ročníku se nemýlil ani jednou z osmi pokusů. Závěr duelu si pak hosté i přes snahu "Ševců" o vyrovnání pohlídali.

Pražané, kteří v srpnu vstoupí do kvalifikace o Ligu mistrů, podvanácté za sebou venku v lize neprohráli. Zlín nezdolal v nejvyšší soutěži Spartu podesáté v řadě a poosmé z toho prohrál.

SK Sigma Olomouc - MFK Karviná 3:1 (2:1)

Branky: 15. Juliš, 33. Zmrzlý, 66. Navrátil - 44. Papalelé. Rozhodčí: Starý - Vlček, Machač - Julínek (video). ŽK: Boháč, Čurma (oba Karviná). Diváci: 3254

Olomouc: Macík - Vraštil, Beneš, Křišťál - Chvátal, Breite, Pospíšil (82. Zorvan), Zmrzlý - Vodháněl (63. Fortelný), Juliš (82. Muritala), Navrátil (90.+1 Kramář). Trenér: Jílek.

Karviná: Lapeš - Čurma, Krčík, Bederka, Mikuš - Budínský, Boháč (70. Akinyemi) - Memič (72. Franko), Bartl (70. Málek), Papalelé (82. Ezeh) - Doležal (70. Moses). Trenér: Hejdušek.

Hanákům v první půli zařídili dvoubrankový náskok Lukáš Juliš a Ondřej Zmrzlý, ještě do přestávky snížil Papalelé. V 66. minutě Jan Navrátil přidal pojistku na triumfu domácího celku. Olomouc v nejvyšší soutěži neprohrála ani 12. vzájemný duel a pošesté za sebou nad Karvinou zvítězila.

Zápas odstartovala první velká šance ve 12. minutě. Budínský, který v úvodním kole zaznamenal gól a dvě asistence, rozehrál přímý kop a opět z toho byla nebezpečná situace. Hanáci míč odvrátili pouze k osamocenému Bartlovi a ten z voleje napálil břevno. Krátce nato zahrozili také domácí, když po centru Vodháněla hlavičkoval z malého vápna Navrátil nad branku.

Sigma už v 15. minutě další šanci proměnila. Chvátal přízemním centrem našel Juliše, jenž se z otočky trefil k tyči. Ofenzivní posila ze Sparty vstřelila první soutěžní gól po návratu do Olomouce. Juliš naposledy za Sigmu v lize skóroval v červnu 2020 právě proti Karviné. Tehdy dal dvě branky rovněž při výhře 3:1.

Domácí dál hrozili. Navrátilova hlavička z bezprostřední blízkosti zamířila těsně vedle, Vodháněl z voleje trefil břevno. Olomouc se dočkala druhého gólu ve 33. minutě. Vraštil z pravé strany poslal přihrávku do vápna, Juliš pustil míč mezi nohama na Zmrzlého, který ho umístil ke vzdálenější tyči.

Poté Navrátil neuspěl ani ve své třetí vyložené šanci, tentokrát přestřelil. Minutu před pauzou Karviná snížila. Po rychlém protiútoku Memič našel Papalelého a kapverdský záložník si tečovanou střelou připsal premiérovou branku v české lize.

V 66. minutě se dočkal gólu i Navrátil. V době vydatného deště byl brankář Lapeš u dlouhého míče sice dříve než Fortelný, ale nepovedl se mu odkop a Navrátil obloučkem téměř ze 40 metrů hostujícího gólmana přehodil.

Rozhodčí Starý v 72. minutě hru přerušil kvůli nezpůsobilému terénu, protože se míč na kalužích zastavoval. Po pětadvacetiminutové pauze se opět mohlo pokračovat. Po návratu ze šaten se už duel spíše dohrával, pouze v nastavení musel vytáhnout Macík těžký zákrok proti střele Budínského.

Olomouc doma v lize zvítězila po pěti kolech a čtyřech porážkách po sobě, Karviná venku v nejvyšší soutěži protáhla sérii porážek na šest zápasů.

FC Baník Ostrava - 1. FC Slovácko 0:0

Rozhodčí: T. Klíma - Kříž, Horák - Orel (video). ŽK: Bitri, Boula (oba Ostrava). ČK: 80. Bitri. Diváci: 9016.

Ostrava: Letáček - Ndefe, Bitri, Lischka, Kpozo (69. Šehič) - Boula - Tanko (85. Almási), Tetour, Šín (69. Kaloč), Ewerton (82. Blažek) - Kubala. Trenér: Hapal.

Slovácko: Heča - Reinberk, Daníček, Kadlec - Sinjavskij, Trávník (75. P. Juroška), Kim Sung-pin (59. Mihálik), Havlík, Holzer (75. Doski) - Petržela (65. Valenta), Vecheta (59. Cicilia). Trenér: Baránek.

S úvodem utkání se na Ostravu spustil liják, v němž se v první dvacetiminutovce znatelně lépe cítili a pohybovali hosté. Slovácko, které minulý týden vstoupilo do ligové sezony výhrou 4:1 nad Českými Budějovicemi, si v úvodu vytvořilo výraznou územní převahu a soupeře ždímalo u jeho vlastního vápna.

Hned v první minutě pravačkou vystrašil Letáčka Vecheta a v páté minutě musel ostravský brankář vytáhnout nad bombu Havlíka. Domácí si oddechli i při šancích Kima Sung-pina a Petržely a teprve kolem 20. minuty se vymanili z velké defenzivy.

Bylo poznat, že hosté jsou sehranější, soupeř ale jejich převahu postupně bojovností eliminoval a po rohu si sám připravil i první možnost. Hlavička Bitriho ale uvízla v chumlu hráčů v malém vápně. V 32. minutě Baník zahrozil i ze hry, po zpětné Ewertonově přihrávce pohotově pálil Tanko, jenže hbitě reagoval i Heča a míč vyrazil.

Ostrava pokračovala ve zlepšeném výkonu i po přestávce. Tanko v 50. minutě dokonce obešel gólmana a skóroval, ale jeho radost byla předčasná, protože VAR odhalil ofsajd.

Baník měl ve druhé půli mírně navrch, ale několik slibně rozvíjejících se akcí nedotáhl do konce. Deset minut před koncem navíc Bitri přiběhl pozdě do souboje s unikajícím Pavlem Juroškou a byl vyloučen. Havlík pak z přímého kopu těsně minul. Ostrava se v deseti více zatáhla, ale Slovácko si v přesilovce už další příležitost nevypracovalo.

Slezané neprohráli třetí vzájemný zápas v lize po sobě. Slovácko venku v lize popáté v řadě nevyhrálo.

Bohemians Praha 1905 - FK Teplice 1:2 (0:1)

Branky: 90.+4 Puškáč - 43. Trubač, 59. Jukl. Rozhodčí: Orel – Pečenka, Hádek. ŽK: Puškáč, Hůlka - Urbanec, Mareček, Bílek. Diváci: 5679.

Bohemians: Reichl - Hůlka, Křapka, Hybš - Köstl, Jindřišek (46. Beran), Hrubý (46. Dostál), Kovařík (75. Necid) - Matoušek (70. Kozák) - Prekop (60. Hála), Puškáč. Trenér: Veselý.

Teplice: Grigar - Mareček, Chaloupek, Hora (87. Bílek) - Radosta, Jukl, Dramé, Urbanec - Trubač (90.+5 Křišťan) - Fila (84. Jásir), Gning (90.+5 Vachoušek). Trenér: Frťala.

Tepličtí navázali na úvodní domácí vítězství 1:0 nad Plzní a prožívají nejlepší start do sezony od ročníku 2007/08, kdy vyhráli dokonce prvních pět kol. "Klokani" se nedokázali úspěšně naladit na čtvrteční odvetu 2. předkola Evropské konferenční ligy s norským Bodö/Glimt, na jehož půdě v tomto týdnu prohráli 0:3. Severočeši zvítězili v lize na stadionu Bohemians po čtyřech porážkách.

Jako první zahrozili v 10. minutě Tepličtí, Trubačova přízemní rána zpoza šestnáctky ale skončila vedle. Domácí o sobě dali vědět až po téměř 20 minutách hry. Hůlka, který v minulém kole rozhodl o výhře Pražanů 1:0 v Pardubicích, zamířil hlavičkou po Hrubého centru mimo tři tyče. Poté teplický záložník Urbanec našel ve vápně Gninga a pokus senegalského útočníka vyškrábl brankář Reichl na roh.

Severočeši se prosadili v závěru prvního poločasu po rychlém brejku. Gning ve 43. minutě přihrál před branku na Trubače, jenž napoprvé Reichla nepřekonal, ale z dorážky už ano. Šestadvacetiletý záložník vstřelil i druhý gól svého týmu v ligové sezoně. Tři branky do sítě jednoho mužstva v nejvyšší soutěži dal vedle Bohemians už jen Ostravě.

Domácí trenér Veselý poslal do druhého poločasu záložníky Dostála a Berana, v 59. minutě se však opět prosadili hosté. Kovařík přišel u postranní čáry o míč, Fila nahrál Juklovi a ten z úhlu propálil Reichla. Teplický záložník skóroval v nejvyšší soutěži poprvé od loňského září.

Bohemians mohli snížit v 83. minutě, kdy se po Marečkově faulu na střídajícího Kozáka postavil k pokutovému kopu Puškáč, jenže přestřelil. Kontaktní branku vstřelil až v nastavení, kdy za Grigara dorazil hlavičku střídajícího Necida. Srovnat už "Klokani" nestihli a v lize podlehli Teplicím po dvou výhrách.

SK Dynamo České Budějovice - SK Slavia Praha 1:3 (0:1)

Branky: 53. Ondrášek - 13. Zafeiris, 74. Provod, 84. Chytil. Rozhodčí: Szikszay – Hájek, Hrabovský. ŽK: Havel, J. Hora, Čmelík - Zafeiris. ČK: 89. J. Hora. Diváci: 6681 (vyprodáno).

Č. Budějovice: Šípoš - Osmančík (85. Hais), Havel, Králik, Trummer - Čermák, J. Hora - Čmelík (72. Suchan), Hellebrand (85. Broukal), Adediran - Ondrášek. Trenér: Marek Nikl.

Slavia: Kolář - Vlček (61. Schranz), Ogbu, Holeš - Douděra (29. Masopust), Zafeiris, Oscar, Provod - Lingr (77. Ševčík), Jurečka (62. Chytil) - Van Buren (77. Tijani). Trenér: Trpišovský.

Slavia na jihu Čech zvítězila po dvou zápasech, v minulé sezoně Dynamu na jeho stadionu podlehla 0:1. Červenobílí po výhře nad Hradcem Králové naplno bodovali i ve druhém kole a o skóre vedou tabulku. Naopak Dynamo po porážce na Slovácku vyšlo také podruhé naprázdno a inkasovalo už sedm branek.

Po zhruba 10 vyrovnaných minutách si první poločas pro sebe přivlastnila Slavia. Vypracovala si více šancí a jen zásahy brankáře Šípoše držely Jihočechy v naději. Do přestávky jej překonal pouze ve 13. minutě Zafeiris, jehož střelu zpoza vápna smolně tečoval domácí stoper Králik. Norský záložník skóroval v české lize podruhé. Brankář Dynama se pak následně vyznamenal při další Zafeirisově střele nebo velké šanci Jurečky.

Domácí se velkou částí první půle protrápili v defenzivě, ale na úvod druhého dějství začali odvážně. V 53. minutě Jihočeši nečekaně vyrovnali, když se po individuální akci a centru Čmelíka z pravé strany prosadil hlavou zblízka Ondrášek.

Po gólu Českobudějovičtí výrazně ožili a chvílemi byli překvapivě aktivnější než soupeř. Favorit se trápil, ale v 74. minutě mu pomohla špatná rozehrávka brankáře Šípoše. Pražané díky tomu lacino získali balon a po přihrávce od Chytila z pravé strany prostřelil gólmana Provod, jenž do Slavie před časem zamířil právě z Českých Budějovic.

Hosté od té doby nedali Dynamu náznak naděje na zvrat. Deset minut po druhém gólu přidal pojistku agilní Chytil, který se trefil patičkou. Útočník, jenž přišel do Slavie z Olomouce, skóroval z pozice střídajícího hráče i v úvodním kole proti Hradci.

Chytil pak mohl svůj výkon ještě zvýraznit. V 89. minutě jej nedovoleným zákrokem na hranici pokutového území zastavil Jakub Hora, českobudějovický záložník dostal druhou žlutou kartu a utkání pro něj skončilo. Sám Chytil se postavil k penaltě, ale Šípoš jeho pokus zlikvidoval. Slavii to však už příliš vadit nemuselo, s Dynamem prohrála jediné z posledních 12 vzájemných ligových utkání.

FK Mladá Boleslav - FC Slovan Liberec 2:2 (0:2)

Branky: 78. Pulkrab, 88. Suchý - 8. Chaluš, 42. Kulenovič. Rozhodčí: Vokoun - Kubr, Mokrusch - Všetečka (video). ŽK: Kušej, Suchomel, Suchý, Karafiát, Pulkrab, Ladra - Plechatý, Červ, Prebsl, Mikula. ČK: 36. Kostka (Boleslav). Diváci: 4112.

M. Boleslav: Trmal - Kostka, Suchý, Karafiát, Suchomel (85. Šimek) - Matějovský (46. Ladra), Sakala - Jawo (38. Kadlec), Mareček (75. Žitný), Kušej - Hilál (75. Pulkrab). Trenér: Kulič.

Liberec: Vliegen - Plechatý, Chaluš, Purzitidis - Ghali, Červ (83. Prebsl), Doumbia (83. Varfolomejev), Fukala - Frýdek (69. Penner) - Kulenovič (69. Horský), Tupta (60. Mikula). Trenér: Kozel.

Oba týmy v prvním kole vyhrály shodně 3:1, a tak spokojení trenéři poslali na trávník přesně stejné sestavy jako před týdnem. Slovan při poslední návštěvě Lokotrans Areny utrpěl v březnu debakl 0:4 a ani tentokrát pro něj zápas nezačínal dobře.

Hned v první minutě si Mareček zaběhl za libereckou obranu, střetl se s vybíhajícím brankářem Vliegenem a sudí Vokoun po zásahu videorozhodčího a přezkoumání situace nařídil pokutový kop. Belgický gólman ale Kušejův úmysl vystihl. Byla to desátá penalta, které Vliegen v české lize čelil, a první, která neskončila gólem.

Hosté na rozdíl od soupeře hned první možnost proměnili ve vedení. V osmé minutě zahrál Červ téměř z poloviny hřiště přímý kop a Chaluš hlavičkoval do sítě. Stoper, který se pod Ještěd vrátil na hostování z Malmö, se v libereckém dresu trefil v lize teprve podruhé. Předchozí tři góly vstřelil už před šesti lety ještě ve službách dnešního soupeře. Šanci na vyrovnání promarnil Suchý, když sám v šestnáctce nedokázal nasměrovat míč mezi tyče.

V utkání pak místo pohledných akcí přibývalo faulů. Kostka si vyšlápl na Doumbiu a rozhodčí mu opět po zhlédnutí videa ve 36. minutě ukázal červenou kartu. Ještě do přestávky využil početní převahu Kulenovič. Kličkou se uvolnil na hranici šestnáctky a střelou mířící na zadní tyč zvýšil ve 42. minutě na 2:0. Pro bosenského útočníka to byl premiérový gól v české lize.

Mladoboleslavští se po změně stran i v deseti pustili do útočení, oživení na hřiště přinesl střídající Ladra. Dvakrát se v nadějné pozici ocitl Hilál, ale branku netrefil. Slovan se soustředil jen na bránění, přesto mohl Kulenovič náskok ještě zvýšit, ale s jeho hlavičkou si brankář Trmal poradil.

Na poslední čtvrthodinu přišli v domácím týmu na trávník Žitný a Pulkrab a hned z první akce se postarali o snížení. Žitný centroval a Pulkrab v 78. minutě přesnou hlavičkou vykřesal Středočechům naději.

Na konci 88. minuty pak Ladrův přímý kop poslal do sítě Suchý a vyrovnal. Pro zkušeného obránce to byl teprve druhý gól v české lize, ten první dal před 15 lety na začátku kariéry ještě v dresu Slavie. Mladoboleslavští doma v lize posledních devět zápasů neprohráli, se Slovanem bodovali v nejvyšší soutěži počtvrté za sebou.

FC Viktoria Plzeň - FC Hradec Králové 1:1 (0:0)

Branky: 81. Hejda - 90.+6 Šašinka. Rozhodčí: Machálek - Paták, Hurych - T. Klíma (video). ŽK: Sýkora, Mosquera - Gabriel, Vašulín. Diváci: 8071.

Plzeň: Staněk - Hejda, Hranáč, Jemelka - Bucha (80. Traoré), Kalvach - Jirka, Vlkanova (46. Kopic), Sýkora (80. Mosquera) - Chorý (55. Durosinmi), Vydra (63. Kliment). Trenér: Miroslav Koubek.

Hradec: Bajza - J. Klíma, Heidenreich (87. Ševčík), Čech - Gabriel, Kodeš, Kučera (83. Pudhorocký), Horák - Juliš (58. Matěj Koubek), Krejčí (83. Šašinka) - Vašulín. Trenér: Weber.

Západočeši ani ve třetím soutěžním utkání v sezoně pod staronovým trenérem Miroslavem Koubkem nezvítězili. Jednasedmdesátiletému kouči nevyšel souboj s bývalým týmem, který vedl ještě v minulé sezoně. "Votroci" po úvodní porážce 0:2 na Slavii poprvé v ročníku bodovali.

Za Viktoria, která začala sezonu porážkou 0:1 v Teplicích a čtvrteční domácí remízou 0:0 s kosovskou Dritou na úvod 2. předkola Evropské konferenční ligy, poprvé v sezoně nastoupil obránce Hranáč. Hradec kvůli zranění postrádal bývalého plzeňského záložníka Pilaře.

Domácí začali aktivně a měli několik závarů, ale Východočeši se ubránili a postupně vyrovnali hru. Po intenzivním dešti se Západočeši spíše trápili a zahrozili až ve 35. minutě, kdy Bucha zblízka nepropálil vyběhnutého brankáře Bajzu. Jinak Plzeňští hodně chybovali v kombinaci.

Domácí nedotáhli ani několik nadějných náznaků v úvodu druhé půle. Hradec se soustředil především na defenzivu, ale po hodině hry z ojedinělé šance střídající Matěj Koubek hlavičkoval jen těsně nad břevno.

Plzeňští se přes pevnou defenzivu "Votroků" těžko dostávali do šancí. Z jedné z nich Sýkora po Jirkově přihrávce trefil jen Bajzu. Královéhradecký gólman poté vytáhl nad břevno hlavičku střídajícího Klimenta. Domácí se dočkali premiérové branky v sezoně až v 81. minutě. Po závaru v šestnáctce a zaváhání Heidenreicha se nejlépe zorientoval obránce Hejda, který pohotově překonal Bajzu.

O chvíli později na druhé straně po rohu Mosquera loktem udeřil do hlavy Heidenreicha a rozhodčí Machálek nařídil pokutový kop pro Hradec. Staněk ale v 87. minutě vychytal Vašulína. Hosté přesto nakonec srovnali. Už po uplynutí avizovaného pětiminutového nastavení našel Gabriel centrem z levé strany před brankou střídajícího Šašinku a ten hlavou zblízka nezaváhal.

Soupeři spolu v nejvyšší soutěži remizovali poprvé po 17 zápasech. Viktoria ztratila body poosmé z posledních devíti ligových duelů a nedokázala se vítězně naladit na čtvrteční pohárovou odvetu na půdě Drity.