Navrátil mohl klidně nasázet pět gólů a byl by jinde on i celá Sigma. Neproměňování tutovek ho sžírá

Navrátil mohl klidně nasázet pět gólů a byl by jinde on i celá Sigma. Neproměňování tutovek ho sžírá
OBSAHUJE VIDEO

Ostřílený záložník Jan Navrátil se stal o víkendu devátým nejlepším střelcem v historii Sigmy Olomouc a díky třiatřiceti přesným zásahům se mu podařilo dorovnat Romana Hanuse.

A v této sezoně 2023/2024 může "šplhat" ještě výše. O sedmé místo se totiž dělí dvojice Roman Hubník a Milan Kerbr, která se na Hané zastavila na pětatřiceti brankách.

Další dvě trefy totiž určitě budou v jeho silách. Tím spíš po jeho posledním výkonu proti Karviné (3:1), za který ho mohl chválit i jeho šéf z Androva stadionu Václav Jílek.

Ten ho velmi dobře zná, protože už v žácích si ho přivedl do Olomouce z Přerova a má s ním i s celou jeho rodinou nadstandardní vztah.

"V duchu jsem si říkal, že to je celý on," rozmlouval hlavní trenér hanáckého výběru, jehož slova vydal web sigmafotbal.cz.

Třiatřicetiletý Navrátil, který v nově započatém ročníku zastiňuje o rok mladšího navrátilce Martina Pospíšila, podle něj čelí dlouhodobé kritice, že nemá čísla. "V sobotu mohl mít klidně pět branek a byl by jinde on sám i celý tým," podotkl exsparťanský kouč.

Realita však byla jiná a bývalý hráč Slovácka zůstal jen u jedné trefy, s tím, že minimálně další tři jasné příležitosti zůstaly neproměněny. "Trápí ho to a myslím, že je to na něm hodně vidět. Možná právě to, že ho to sžírá, pak vede k tomu, že to nedokáže odhodit a nepromění ani další šance," uzavřel Jílek.

I fotbal je ovšem o práci a když bude nadále makat jako doposud, vrátí se mu to. Například 5. srpna v Uherském Hradišti by se Sigmě jeho další střelecký zápis mimořádně hodil.

Semafor F:NL: Tři stoprocentní, Chrudim potvrzuje status remízového krále a známé pražské firmy se dál trápí