Velká šance pro Budinského. Pardubický Kinský bude muset vynechat nejen Spartu, Liberec a Slovácko

Velká šance pro Budinského. Pardubický Kinský bude muset vynechat nejen Spartu, Liberec a Slovácko

Pardubický brankář Antonín Kinský dostal za zákrok na jabloneckého Vachtanga Čanturišviliho trest na čtyři utkání. Za červenou kartu ve 2. kole fotbalové ligy bude pykat i mladoboleslavský Dominik Kostka, jenž si nezahraje dva soutěžní duely. 

"Disciplinární komise LFA bude pokračovat v jasně nastaveném trendu z předchozích sezon. Tedy v přísném a tvrdém trestání zákroků, které ohrožují zdraví hráčů. Tuto podstatu zákroky Dominika Kostky i Antonína Kinského splňují. Zejména u zákroku brankáře Pardubic můžeme mluvit o štěstí, že střet neměl horší následky a záložník Jablonce neodešel z utkání vážně zraněný," uvedl předseda disciplinární komise Richard Baček.

Kinský v 21. minutě duelu Pardubice - Jablonec (0:0) vyběhl proti unikajícímu Čanturišvilimu, místo míče ale zasáhl ve výskoku nohou gruzínského záložníka do oblasti krku a hlavy. Sudí Jan Všetečka nejprve udělil mládežnickému reprezentantovi žlutou kartu, po poradě s videorozhodčím Ondřejem Berkou ho ale vyloučil.

Videorozhodčí zasáhl i v prvním poločase utkání Mladá Boleslav - Liberec (2:2). Kostka sešlápl holeň Mohameda Doumbiy a rovněž rozhodčí Daniel Vokoun udělil červenou kartu.

Jedno utkání si po vyloučení ve 2. kole nezahrají albánský stoper Baníku Ostrava Eneo Bitri a českobudějovický záložník Jakub Hora, jenž jako jediný z potrestaných dostal červenou kartu po předchozí žluté.

Disciplinární komise rovněž zahájila řízení s Viktorií Plzeň i předsedou představenstva klubu Adolfem Šádkem za neoprávněný vstup do prostoru hřiště během domácího zápasu s Hradcem Králové (1:1).

Ostravě hrozí postih za porušení povinnosti pořadatele. Její fanoušci během domácí bezbrankové remízy se Slováckem použili na tribunách zakázanou pyrotechniku.

Pokutu 60 tisíc korun udělila disciplinární komise druholigové Zbrojovce Brno za rasistické projevy fanoušků na adresu hráče hostů v utkání 1. kola proti Vlašimi. Brňané jsou navíc ze stejného důvodu vyšetřování i v souvislosti s dalším zápasem proti rezervě Olomouce.

Semafor F:NL: Vyškov i Jihlava budí respekt, mužstva z Prahy vytěžila sedm bodů z devíti, brněnští zástupci zůstávají za očekáváním