Novák už ve Spojených arabských emirátech dohrál. Sigmu odmítl, Saúdské Arábii by se nebránil

Novák už ve Spojených arabských emirátech dohrál. Sigmu odmítl, Saúdské Arábii by se nebránil

Člen širšího kádru českého národního mužstva s osmadvaceti mezinárodními starty Filip Novák ukončil své působení v klubu Al Jazira ze Spojených arabských emirátů.

Protože přestal nastupovat již v úvodu letošního roku a poslední soutěžní duel v tamní Pro League odehrál 22. ledna, na tým z Abú Dhabí podal stížnost a celou věc nyní vyšetřuje FIFA.

Pokud jde o nejbližší budoucnost, třiatřicetiletý krajní obránce by rád setrval v zahraničí a líbil by se mu například příchod do aktuálně moderní Saudi Pro League, do níž míří v letošním přestupovém okně hvězda za hvězdou.

Pakliže mu jeho osobní přání vyjde, na ostříleného odchovance Zlína bude čekat již pátá zahraniční štace kariéry.

Za posledních osm let totiž prošel Midtjyllandem, Trabzonsporem i Fenerbahce, s tím, že Al Jaziru posílil jako volný hráč loni v září.

Návrat do českého prostředí zatím v úvahu nepřipadá a to i přesto, že mu přistála na stůl konkrétní nabídka ze Sigmy Olomouc, jejíž manažer Ladislav Minář mu dle iSport.cz volal jako jeden z prvních již před dvěma měsíci.

Novák, jenž má podle transfermarkt.com tržní cenu okolo 15 milionů korun, za ním sice dorazil na Andrův stadion a poděkoval za zájem, nicméně na schůzce mu oznámil, že by se ještě do FORTUNA:LIGY vracet nechtěl.

Italský SPAL je minulost, Dynamo současnost. České Budějovice podepsaly talent z Dominikánské republiky