Italský SPAL je minulost, Dynamo současnost. České Budějovice podepsaly talent z Dominikánské republiky

Italský SPAL je minulost, Dynamo současnost. České Budějovice podepsaly talent z Dominikánské republiky

Dynamo České Budějovice, které momentálně táhne nepříjemnou šňůru pěti proher v řadě, představilo první srpnový čtvrtek perspektivní posilu do defenzivní řady.

Kmenovým hráčem mužstva, které vstoupilo do FORTUNA:LIGY porážkami se Slováckem a Slavií, se stal účastník nedávného světového šampionátu do 20 let v trikotu Dominikánské republiky Thomas Jungbauer.

Čerstvě osmnáctiletý stoper, který už na Střeleckém ostrově absolvoval letní přípravu, dorazil do tuzemského prostředí z italského SPALu a na nové adrese se upsal až do léta 2026 s opcí na další sezonu.

Na jihu země už si bývalý mládežník rakouského LASKu Linec zahrál i za béčko a devatenáctku a nepochybně bude usilovat i o šanci v prvním týmu Marka Nikla a Tomáše Zápotočného.

Sportovní manažer Jan Podroužek k jeho angažování uvedl, že mladíka berou jako projekt do budoucna, který by se měl projevit hlavně v čase.

"Díky tomu, že jsme měli Thomase na testech, o něm máme ty nejlepší informace. I z hlediska charakteru, což je pro nás základ," prohlásil na webu dynamocb.cz nový funkcionář Českých Budějovic.

Podle jeho slov zapadl mezi kluky v týmu velice rychle a pokud vše půjde tak, jak má, jednou by mohl opouštět černobílé barvy za nemalé finanční prostředky.

"Skvělé reference na něj jdou i ze strany rezervy a trenéra devatenáctky Rožbouda. Má výborné předpoklady k tomu, aby se rozvíjel a mohl být do budoucna velice zajímavý," navnadil jihočeské fanoušky někdejší novinář Sportu.

Mohl by už být v nominaci na nadcházející sobotní střet s Hradcem Králové?

Semafor F:NL: Vyškov i Jihlava budí respekt, mužstva z Prahy vytěžila sedm bodů z devíti, brněnští zástupci zůstávají za očekáváním