Petrášek přihlížel koncertu Neymara, Leverkusen s Hložkem uspěl v Marseille, Chelsea málem padla s Dortmundem

OBSAHUJE VIDEO

Paris Saint-Germain dosáhl na druhé vítězství léta, když po Le Havru (2:0) dokázal ve druhém největším korejském městě Busanu zdolat Jeonbuk Motors (3:0).

Největší podíl na tom měl autor dvou přesných zásahů Neymar, který udeřil ve 40., respektive v 83. minutě. Výsledek poté pečetil dvě minuty před koncem Marco Asensio, jemuž asistoval právě jednatřicetiletý Brazilec.

Pro PSG, které v posledních dnech v Japonsku nestačilo na Ósaku ani Inter Milán, šlo o úspěšnou generálku na rozjezd Ligue 1, který proběhne 12. srpna v Parku princů s Lorientem.

Hlavní kouč Jeonbuku Dan Petrescu realizoval neuvěřitelných 17 střídání, s tím, že letní posila Tomáš Petrášek začala v základní sestavě a na hrací ploše strávila celé první dějství.

Trenér úřadujícího mistra Francie Luis Enrique sáhl "jen" k devíti změnám a kompletních devadesát minut absolvovali pouze hráč utkání Neymar a Portugalec Danilo Pereira.

Chelsea, jež startuje nový ročník Premier League za necelých 10 dní s Liverpoolem, ukončila letní turné v Chicagu, kde remizovala 1:1 s Borussií Dortmund.

Vicemistr Bundesligy měl zásluhou Wolfa blízko k výhře, ovšem minutu před koncem se podařilo srovnat Burstowovi, díky čemuž se londýnskému klubu podařilo udržet v přípravném období neporazitelnost.

Bayer Leverkusen po přípravných prohrách s Paderbornem a San Sebastianem konečně zabral a na francouzské půdě dokázal přehrát Olympique Marseille 2:1.

Kouče Xabiho Alonsa, jenž umístil do základu Adama Hložka, jehož ponechal v akci až do jednašedesáté minuty, potěšili zejména střelci Tah a Amiri.

Sevillské derby v mexickém Zapopanu ovládlo FC, které tak navázalo na nedávný skalp Crystal Palace na penalty. Obranu Betisu pokořil v 90. minutě marocký střelec En-Nesyri, jehož tým se rozloučí s předsezonním obdobím v neděli v kalifornském San Franciscu proti Atlétiku Madrid.

Aston Villa - Lazio Řím 3:0

Juventus si na Floridě vyšlápl na Real, AS Řím triumfoval v Portugalsku, Arsenal skolil Monaco až na penalty