Krátkodobý a dlouhodobý cíl Rashforda? 40 branek za sezonu a vymazání gólového rekordu Rooneyho

Krátkodobý a dlouhodobý cíl Rashforda? 40 branek za sezonu a vymazání gólového rekordu Rooneyho

Stabilní reprezentant Albionu Marcus Rashford, který je doma na rudé straně Manchesteru, ukázal nedlouho před rozjezdem nového ročníku Premier League pořádně velké sebevědomí.

Odchovanec "Rudých ďáblů", jenž patří dle transfermarkt.com mezi třicet nejhodnotnějších hráčů planety, je přesvědčen o tom, že sezona 2023/2024 může být nejúspěšnějším obdobím jeho kariéry a troufá si v ní dokonce atakovat metu 40 branek.

V dlouhodobém horizontu by pak jeden z ofenzivních klenotů dvacetinásobného mistra země rád překonal také nejlepšího kanonýra v historii United Waynea Rooneyho, jenž opouštěl divadlo snů s bilancí 253 soutěžních tref.

Sám pětadvacetiletý Rashford je k tomuto datu na 123 brankách, ale protože to ještě není tak dávno, co na Old Trafford podepisoval nový pětiletý kontrakt, překonat někdejšího ostrostřelce a současného manažera D.C. United nemusí být žádná science-fiction.

"Nikdy nevíte, co vše se může stát. V každém utkání se každopádně snažím o to, abych týmu pomohl gólem, případně asistencí. Mluvil jsem s Waynem, byl by rád, kdyby se mi podařilo překonat jeho rekord. Dostal jsem šanci a pokusím se ji využít," vzkázal Rashford v interview pro AFP.

Motivovat ho může i skutečnost, že má jeho výkonnost stále vzestupnou tendenci. Předešlou sezonu 2022/2023 ostatně zakončil s třiceti přesnými zásahy, což je velmi slušný počin a jeho dosavadní kariérní maximum.

Držitel pěti klubových trofejí, který může ještě do startu soutěže vyladit formu v přátelských zápasech s Racingem Lens a Bilbaem, si proto stanovil současnou laťku ještě o něco výše než doposud.

"Před startem minulého ročníku jsem říkal, že by na křídelníka nebylo špatné nastřílet 20 branek. Na konci sezony jsem se pral se zraněním, ale i tak jsem dal ještě o 10 gólů více," pochlubil se Rashford, jenž začne na ostrovech již devátou sezonu mezi elitou.

V nejbližší době se pokusí o něco podobného. V první řadě ale musí zůstat zdravý. "Když se mi vyhnou zdravotní trable, můžu se dostat na metu 35 až 40 branek," navnadil fanoušky United.

Ronaldo se pověsil do vzduchu a zařídil Al-Nassru postup do čtvrtfinále Arabského poháru. Už si zahrál i Mané