Všichni vědí, že saúdská liga nemá z toho sportovního hlediska co nabídnout, rýpl si šéf Barcelony

Všichni vědí, že saúdská liga nemá z toho sportovního hlediska co nabídnout, rýpl si šéf Barcelony

Saúdská liga se probírá k životu. Mocní šejkové se rozhodli, že budou investovat do vlastního zázemí, což má za následek masivní odliv renomovaných hráčů z Evropy.

Benzema, Neves, Kanté, Mendy, Mahrez, Koulibaly a mnozí další. Takový exodus fotbalová Evropa nejspíše nepamatuje, a to ještě ani zdaleka nejsme u konce. Jak řekl Cristiano Ronaldo na tiskové konferenci, který mimochodem tento proces sám odstartoval, do pěti let mají být Saúdové schopni se vyrovnat současné smetánce. „Dost možná to bude mezi námi a Premier League, ostatní nemají takovou kvalitu,“ nebál se prohlásit.

Tato slova pořád rezonují celou veřejností, která poslední dny neřeší pomalu nic jiného. Všichni si všímají toho, jak Saúdové nabírají na síle, a některé lidi to už začíná pořádně štvát. Jedním z takových je dokonce prezident Barcelony Joan Laporta.

„Pokud si hráč vybere, že přejde do Saúdské Arábie, nevedou ho k tomu žádné sportovní důvody. Z toho sportovního hlediska to prostředí zkrátka nemá co nabídnout. Všichni víme, co za tím stojí a co je pro lidi, kteří tam přichází, prioritou,“ rozpovídal se Laporta pro CNN.

Důvody, proč se takto vrchní lodivod katalánského celku vyjadřuje, mohou být i osobního rázu. Šestadvacetiletý záložník Franck Kessié by měl být co nevidět oznámen jako nová posila Al Ahli. 

„Vrchní prioritou pro každého hráče musí být fotbal, chuť vyhrávat trofeje a něčeho dosáhnout. To jsou ty pravé sportovní důvody. Pokud je nemáte, pak pro vás tady není místo. Naštěstí ten svět není tak zkažený a stále naprostá většina mladých kluků chce zůstat v Evropě a vnímají angažmá jako například u nás v Barceloně za svůj osobní hráčský vrchol,“ doplnil Laporta.