Kodaň roztáčí mašinérii. Dánský mistr deklasoval před soubojem se Spartou dalšího soupeře

Kodaň roztáčí mašinérii. Dánský mistr deklasoval před soubojem se Spartou dalšího soupeře

Soupeř pražské Sparty ve třetím předkole Ligy mistrů FC Kodaň v generálce na úterní úvodní vzájemný duel deklasoval v domácí lize 4:0 Randers. Stejně jako Letenští, kteří podobně jasně přehráli Pardubice (5:2), ve třech kolech soutěže ještě dánští šampioni neztratili ani bod. Na sobotní výhře se gólem ze hry a z penalty podílel portugalský útočník Diogo Goncalves, další branky přidali švédský útočník Roony Bardghji a nizozemský obránce Kevin Diks.

Obhájci titulu vedou neúplnou ligovou tabulku se skóre 9:3, Goncalves je v čele pořadí střelců se čtyřmi trefami. Bez porážky prošel dánský celek i druhým předkolem Ligy mistrů, ve kterém po výsledcích 2:0 a 6:3 vyřadil islandský Breidablik. Sobotní ligový zápas odehrál FC Kodaň v sestavě Grabara - Ankersen, Vavro, Diks, Sörensen - Goncalves (60. Lerager), Clem, Falk (67. Höjlund) - Bardgji (80. Boilesen), Oskarsson (67. Larsson), Achúri (46. Elyounoussi).

Sparta a FC Kodaň rozehrají 3. předkolo Champions League v úterý v dánské metropoli, v Praze se bude hrát o týden později. Vítěz postoupí do závěrečného boje o účast v základní skupině, poražený tým bude čekat 4. předkolo Evropské ligy. Minimálně skupinu Evropské konferenční ligy mají oba celky jistou.