Kodaň není Sigma, Zlín či Pardubice. Začínám se trochu bát, aby nám zase nezůstali oči pro pláč, přiznal Řepka

Kodaň není Sigma, Zlín či Pardubice. Začínám se trochu bát, aby nám zase nezůstali oči pro pláč, přiznal Řepka

Sparta sice po úvodních třech kolech vládne domácí soutěži a má nejlepší skóre ze všech šestnácti týmů (8:2), nicméně celá branže ví, že nejtěžší zkouška dosavadního ročníku pro ni přijde až druhé srpnové úterý, kdy se představí v rámci třetího předkola Ligy mistrů v Kodani.

Patnáctinásobný šampion dánské Superligy by totiž měl být při vší úctě k Olomouci, Zlínu i Pardubicím někde jinde. Aktuálně z něj jde až strach. V posledních dvou soutěžních střetech totiž Kodaň nasázela 10 branek - šest nadělila Breidabliku a čtyři Randers. Na lehkou váhu pak jistě nejdou brát ani právě probíhající série sedmi výher v řadě a dvanácti duelů bez porážky.

Například sparťanský asistent Lars Friis, jenž má na Letné na starosti ofenzivní činnost, má za to, že to proti mužstvu trenéra Jacoba Neestrupa bude padesát na padesát. Jak to vidí bývalý kapitán klubu Tomáš Řepka?

Ten po prvních dvou střetech FORTUNA:LIGY nevěděl, co si myslet. "Začínám se trochu bát, co nám kluci předvedou v baráži o Ligu mistrů. Kodaň není Olomouc, Zlín nebo Pardubice," napsal známý internacionál pár dní zpět na svém Instagramu.

I když byly oba domácí zápasy co se týče efektivity, presinku, kreativity i hladu po vítězství vesměs v pořádku, první výjezd sezony ho namíchl a před tím druhým do Dánska vzkázal celé kabině, že je pořád na čem makat...

V nadšení by byl jednoznačně opatrný, protože na zlínské Letné to podle něj byla i přes plný počet bodů velká bída. "Za mě je to pořád málo a mám strach, že proti kvalitnímu soupeři, kterým bezesporu Kodaň je, to stačit nebude. Aby nám zase nezůstali oči pro pláč. Zkusím věřit, že bude líp," uzavřel obránce Sokola Červené Janovice.

Pravdou je, že Kodaň naposledy nedokázala skórovat v dubnu v městském derby proti Brøndby a od té doby nevyšla naprázdno již čtrnáct utkání za sebou. Jak tomu asi bude na stadionu Parken, na jehož tribunách by se mělo v úterý tísnit okolo 38 tisíc fanoušků?

SPARTO, POZOR! V KODANI ŘÁDÍ OSMNÁCTILETÝ FANTOM, TÁTU VYŘADIL HATTRICKEM