Kouč tápajícího Brna: Musíme se zamyslet nad doplněním kádru, ukazuje se, že potřebujeme vytvořit nějakou konkurenci

Kouč tápajícího Brna: Musíme se zamyslet nad doplněním kádru, ukazuje se, že potřebujeme vytvořit nějakou konkurenci
OBSAHUJE VIDEO

Největším favoritem druhé ligy byla těsně před zahájením soutěžních bojů Zbrojovka, nicméně realita je taková, že se po čtyřech odehraných kolech F:NL krčí až na třinácté pozici a lépe je na tom i nováček z Kroměříže.

Jeden tříbodový zisk, jeden remízový výsledek, dvě porážky a skóre 4:6 opravdu není bilance, kterou by se mohl kouč ambiciózního moravského mužstva Luděk Klusáček chlubit. Tím spíš, že tabulkově je před exligovým mužstvem nyní také městský rival z Líšně.

Trenérského nástupce Martina Haška výjezd do Tábora obrovsky zklamal. Současnou bolestí Zbrojovky je podle něj to, že vždy inkasuje jako první...

"Pak se nadřeme na to, abychom vyrovnali. Trápí nás to, že nejsme pevní v obraně, z toho pramení určitá nervozita vpředu, na gól se hrozně nadřeme," posteskl si na pozápasové tiskové konferenci Klusáček.

Brněnskému souboru nebylo nic platných ani 12 rohových kopů nebo územní převaha. Komplikací bylo i zranění stopera Jana Štěrby, což byl podle trenérského štábu zásah do taktického plánu.

"My se musíme zamyslet nad doplněním kádru, ukazuje se, že potřebujeme vytvořit nějakou konkurenci. Jsou posty, kde se nám těžko hledá, jak hru střídáním oživit, to je momentálně problém," postěžoval si šestapadesátiletý expert, jenž tím nepřímo zadal úkoly novému sportovnímu řediteli Zdeňku Psotkovi.

Dvě prohry v řadě jsou pro Řezníčka a spol. šokem. Někdejší trenér Bohemians i Jihlavy věřil, že by tým mohla vrátit nahoru venkovní výhra, nyní to naopak bude ještě horší. "Musíme se zamyslet, jak mužstvo nakopnout, vrátit se zpátky a naučit mužstvo zase vyhrávat," burcoval posmutnělou kabinu.

Ta se však nemusí trápit příliš dlouho. Již ve středu čeká Zbrojovku domácí pohár a v sobotu pak přivítá před vlastním publikem Chrudim, jež dosud nevyhrála a ve čtyřech zápasech se trefila pouze jednou. Právě to by tedy mohl být soupeř, na kterém se slavná značka chytí...

Zajímavé zahraniční posily ve F:NL? Dvojice pro Vyškov i host ze Slavie

Hráči Zbrojovky čelili nevoli fanoušků. Zasloužíme si od lidí vynadat, to je normální a v pohodě, říká Potočný