Co spojuje Holzera, Jurečku, Schranze, Hübschmana a Daníčka? Všichni se přiblížili ligovým milníkům

Co spojuje Holzera, Jurečku, Schranze, Hübschmana a Daníčka? Všichni se přiblížili ligovým milníkům

Je to jen pár týdnů zpátky, co záložník Bohemians Praha 1905 Jan Kovařík oslavil milník v podobě 350 startů ve FORTUNA:LIZE. Protože však běží domácí soutěž stále dál, aktuálně už je opora "Klokanů" na čísle 352.

To Milan Škoda a Tomáš Vondrášek už s největší pravděpodobností ono číslo atakovat nebudou. První z nich zatím po konci v Mladé Boleslavi nikde nezakotvil a na nejvyšší úrovni se rozloučil po 344 odehraných duelech. Vondrášek se zastavil na 346 absolvovaných soubojích a momentálně působí v druholigové Dukle.

V sezoně 2023/2024 by však mohl dosáhnout na tuto metu jeden z nejstarších ligových plejerů Tomáš Hübschman z Jablonce. Do bilance 350 mu však chybí ještě devět utkání a protože ho Radoslav Látal v úvodních třech kolech neposlal do hry ani jednou, klidně by to mohl být problém.

K číslu 300 pozvolna směřuje dvaatřicetiletý středopolař Slovácka Vlastimil Daníček, jenž se naopak v Uherském Hradišti stále těší velké důvěře a pakliže u kormidla setrvá Martin Svědík, čtvrtou stovku startů načne ještě do konce letošního kalendářního léta. Momentálně mu chybí pouhá tři vystoupení.

A Slováckem ještě nekončíme. 250 zápasů totiž brzy oslaví sedmadvacetiletý krajní hráč Daniel Holzer, jenž si v minulosti připisoval prvoligové starty v Baníku, Spartě i ve Zlíně. Protože je momentálně usazen na 249 utkáních, kulaté jubileum ho pravděpodobně čeká už za pár dní ve vršovickém Ďolíčku proti Bohemians Praha 1905.

Když se ze zápasů přesuneme ke gólům, zjistíme, že metě 50 prvoligových branek se přiblížili dva ofenzivní hráči z řad Slavie, a sice Václav Jurečka a Ivan Schranz. První z nich je k tomuto datu na osmačtyřiceti trefách, druhý se dosud prosadil pětačtyřicetkrát. Bylo by velké překvapení, kdyby na onen milník nedosáhli v rámci tohoto rozehraného ročníku.

P.S.: Protože se ze Zbrojovky nedávno stala druholigová značka, k Brnu loajální Jakub Řezníček si bude muset na vstup do Klubu ligových kanonýrů ještě minimálně nějaký čas počkat. K dosažení stovky přesných zásahů mezi elitou mu stále chybí 4 gólové zápisy.

Nikdo není víc než mančaft. Možná i proto mají kluci trenéra tak rádi, odhalil Rezek Frťalovu filozofii