Může být z Matouška opět horké zboží? Jen s vylepšením produktivity a zachováním pokory a pracovitosti

Může být z Matouška opět horké zboží? Jen s vylepšením produktivity a zachováním pokory a pracovitosti

Dosavadní profesionální kariéra dvojnásobného reprezentanta Jana Matouška se zdá být jako na houpačce. Zářící chvíle totiž často střídají i momenty, v nichž je nevýrazný až neviditelný.

Za posledních pět let prošel stejným počtem klubů a zatímco v Příbrami řádil jako utržený ze řetězu, ve Slavii už na to nenavázal.

Podobný scénář se opakoval také v rámci jeho severočeských misích. Na jablonecké Střelnici to ještě šlo i ohledně čísel, na libereckém stadionu U Nisy pak zůstal za očekáváním.

Letos na jaře se pak znovu připomněl v rámci nové epizody ve vršovickém Ďolíčku a sportovní úsek Bohemians 1905 se ho rozhodl přivést natrvalo.

V právě probíhajícím ročníku sice dokázal skórovat v předkole Evropské konferenční ligy, nicméně ve FORTUNA:LIZE zatím na první přesný zásah sezony čeká a to má za sebou tři starty v základní sestavě a 228 odehraných minut.

Podle kouče Jaroslava Veselého tomu po posledním repre srazu nedával sto procent. Ne, že by na to kašlal, ale prý trochu lítal hlavou v oblacích, k čemuž má tendence.

"Obarvil si hlavičku, v přípravě byl podrážděný, když ho někdo kopnul, pořád se dohadoval, nebyl úplně koncentrovaný,“ zavzpomínal na iSport.cz po vyloupení Slovanu kouč.

V každém z posledních střetů se mu naskytlo minimálně jedno sólo, které ovšem nikdy neproměnil a pod Ještědem už dal zelenou i průchodu frustrace, když mlátil rukou do trávníku.

Podle trenéra však posledních čtrnáct dní opět ukázkově maká. "Fotbalový pánbůh vidí, když trochu polevíte. Musí si to odpracovat a zase bude odměněný," doplnil exchrudimský stratég.

Šéf zelenobílé lavičky věří, že šancí bude mít ještě více a konečně bude i produktivní, jak se na ofenzivního hráče jeho typu sluší a patří.

"Pak zase začne být horké zboží. Jenže pak zase musí pamatovat na to, až se mu začne dařit, aby zachoval pokoru a pracovitost," uzavřel.

Právě to je totiž klíčem k úspěchu.

Druhou srpnovou neděli dorazí k Botiči Slovácko. Bude rychlonohý Matoušek mezi jedenácti vyvolenými i počtvrté v řadě a rozradostní konečně vršovické tribuny také v lize?

Před Kovářem se rýsují dvě různé cesty. Jedna vede za Olayinkou, druhá do druhého patra anglického fotbalu