Priske: Snažili jsem se všem v Dánsku ukázat, jakého celku jsme součástí, protože Sparta je úžasný klub

Priske: Snažili jsem se všem v Dánsku ukázat, jakého celku jsme součástí, protože Sparta je úžasný klub
OBSAHUJE OHLASY

Dánský trenér fotbalistů Sparty Brian Priske je s bezbrankovou remízou v úvodním utkání 3. předkola na hřišti FC Kodaň spokojený. S hráči si ale chce rozebrat určité pasáže hry, zejména v útoku. 

Pochválil svého krajana brankáře Petera Vindahla, který se na výsledku výrazně podílel několika zákroky. Na tiskové konferenci také ujistil, že stoper Asger Sörensen je v pořádku navzdory tomu, že po hodině hry vystřídal. Odveta v Praze bude podle kouče vyrovnaná. Priske zároveň uvedl, že si návrat do rodné země a na stadion Parken užil.

"S výsledkem jsem spokojený. Některé úseky hry, zejména v útoku, si musíme rozebrat, abychom v Praze byli odvážnější a kvalitnější. Musíme ale uznat, že se tu těžko hraje. Kodaň je tým, který pravidelně hraje ve skupině evropských pohárů. Zaslouží si velký respekt, ve druhé půli tlačili a párkrát byli blízko gólu. Musím ale hodně pochválit náš tým, všichni bránili, co to šlo. Možná nám trochu chyběla odvaha na míči," prohlásil šestačtyřicetiletý rodák z Horsensu.

Vindahl po červencovém příchodu odchytal teprve druhé soutěžní utkání v dresu Sparty. "Přizpůsobil se rychle a velmi dobře. Dnes měl možnost dokázat, proč jsme ho přivedli. V prvním utkání na Letné to pro něj nebylo jednoduché, (proti Pardubicím) dvakrát inkasoval a neměl šanci zápas nějak ovlivnit. Teď nám ukázal svou kvalitu, o níž jsme věděli. Zároveň to dnes pro něj byla dobrá příležitost předvést se fanouškům," podotkl Priske.

Úřadující český mistr se poslední půlhodinu musel obejít bez Sörensena. "Byl unavený, chytla ho křeč. Nemyslím si, že nás to ovlivnilo. Vitík, který ho nahradil, je zvyklý hrát v tomto rozestavení, dokázal to. Preferoval bych, kdyby Asger zůstal, ale kvůli drobnému zranění nám chyběl deset dnů. Nechtěli jsme nic riskovat," vysvětlil Priske.

"Není to vůbec nic vážného, jen křeč. V posledních deseti dnech s námi hraje a trénuje s určitou intenzitou, když pak vyrazíte z nuly na jedničku, není to pro tělo jednoduché. Očekávám, že na víkendový zápas (v Jablonci) bude plně připravený," řekl bývalý kouč Midtjyllandu a Antverp.

Odveta, která je na programu příští úterý, bude podle něj vyrovnaná. "Je to 50 na 50. Samozřejmě doufám, že pár procent přikloníme na naši stranu díky fanouškům na Letné, kteří snad dodají hráčům trochu odvahy a sebevědomí. Jinak je to ale vyrovnané. Kodaň pravidelně hraje skupinu evropských pohárů, v minulé sezoně se dostala do Ligy mistrů. V kádru má spoustu hráčů, kteří ji zažili. Jsou kvalitní, mají hodně reprezentantů, přivedli hráče za velké peníze. Je to velmi silný tým, musíme hrát na hraně svých možností," uvedl Priske.

Stadion Parken, kam zavítalo 27.170 diváků, zná nejen z působení v Kodani, kde v letech 2016 až 2017 dělal asistenta, ale také z reprezentačního dresu. "Vždycky si to tu užívám, je tu skvělá atmosféra. Když jste domácí, je to o to zábavnější. Je to skvělý stadion, Kodaň má úžasné fanoušky. Byl to pro mě zvláštní pocit vrátit se do Dánska a Kodaně, stejně jako pro (asistenta) Larse (Friise), (kondičního trenéra) Christiana (Clarupa), (hlavního analytika) Lukase (Babalolu) a dánské hráče. Je zvláštní vrátit se domů s týmem z ciziny, snažili jsem se všem v Dánsku ukázat, jakého klubu jsme součástí, protože Sparta je úžasný klub," poznamenal někdejší hráč Genku, Portsmouthu nebo Brugg.

Sparta přežila tlak Kodaně. Do Prahy si odvezla bezbrankovou remízu