Z Manchesteru United po pěti letech zpět do Jihlavy? Mastný by po návratu do druhé české ligy skočil

Z Manchesteru United po pěti letech zpět do Jihlavy? Mastný by po návratu do druhé české ligy skočil

Struktury Manchesteru United podle posledních informací opustí v právě probíhajícím letním přestupovém okně hned dva čeští brankáři. 

Vyškov má pro kmenové brankáře Slavie slabost. Novou jedničku si totiž po nelehkých jednáních opět vybral v Edenu

Kromě třiadvacetiletého Matěje Kováře by měl být na odchodu z divadla snů také o dva roky mladší Ondřej Mastný.

Ten strávil posledního půl roku v severoirském Portadownu, který se na konci předešlého ročníku propadl o soutěž níž.

Sám brankář však měl čisté svědomí. Z devíti zápasů, které v posledním působišti absolvoval, odešel poražen jen dvakrát.

A protože má Mastný na rudé straně Manchesteru platnou smlouvu už jen do června 2024, jeho odchod je čím dál tím reálnější i ze současné kmenové adresy.

Perspektivní strážce svatyně, který stál v soutěžním duelu naposledy mezi třemi tyčemi v závěru dubna, by se navíc mohl po pěti letech opět ocitnout na české půdě.

O jeho podpisu totiž přemýšlí funkcionáři ambiciózního druholigového klubu z Jihlavy, který ho vychoval.

"Je to v řešení. Doufám, že to dopadne. Je to mateřský klub, a když se mě ptali, jestli bych měl zájem, řekl jsem, že ano," přiblížil v interview pro idnes.cz možný adept na jihlavský dres.

Kdyby se jeho návrat do známého prostředí povedl, byl by rád. Opět by se totiž potkal s kamarády. "Znám tam kluky, s nimiž jsem byl v akademii. Bylo by to jako za starých časů," doplnil.

Podle Mastného, jehož považuje jihlavský manažer Lukáš Vaculík za "velice zajímavého gólmana", je však také možné, že ho United nakonec nikam nepustí a on dokončí kontrakt na ostrovech.

Ať už to dopadne jakkoliv, současnou týmovou jedničku Pavla Soukupa musí dotyčné spekulace notně znervózňovat. Tím spíš, že je třetí tým F:NL, jehož čeká ve středu pohárové vystoupení na půdě Havlíčkova Brodu, i po čtyřech kolech bez prohry.

Před Kovářem se rýsují dvě různé cesty. Jedna vede za Olayinkou, druhá do druhého patra anglického fotbalu