Nové stadiony v lize? Nejen Hradec, ale také Plzeň či Slavia

Nové stadiony v lize? Nejen Hradec, ale také Plzeň či Slavia

Je to neduh českého fotbalu. Nevyhovující stadiony. Velké trable budou řešit například týmy ve druhé lize, kde dojde k zpřísnění podmínek. Nicméně situace se začíná trochu lepšit. Dva nové a moderní stadiony najdeme na východě Čech, stále ještě nová je rekonstrukce v Plzni, zapomínat by se nemělo ani na Slavii.

MALŠOVICKÁ ARÉNA

Nejnovější přírůstek mezi stadiony. Hradec Králové po nové aréně dlouho toužil, přání se konečně splnilo. Votroci už svou novou arénu stihli pokřtít drtivým vítězstvím 5:1 proti Českým Budějovicím. 

Hnal je vyprodaný stadion, zájem o fotbal je ve městě rázem obří. Stejně jako o permanentní vstupenky, kterých již bylo prodáno přes tři tisíce.

Stavba nového multifunkčního stadionu v Hradci Králové začala v srpnu 2021, původní termín dokončení byl letos na jaře. Odehrání prvního soutěžního zápasu umožnila až dohoda mezi městem a zhotovitelem. Konečná cena stoupla na 763 milionů korun včetně daně, kapacita je 9300 diváků. 

Premiéra Malšovické arény na vlastní kůži. Výpadky proudu dohnal snový výsledek podtržený elektrizující atmosférou

Kolem stadionu je běžecký ovál dlouhý šest set metrů, uvnitř stadionu pak dalších 107 metrů atletického tunelu, šest multifunkčních tělocvičen či sedm víceúčelových sálů pro různé akce. K tomu všemu dvanáct skyboxů pro partnery či ubytovací kapacita, která se pohybuje mezi patnácti až šedesáti lůžky.

Hradec Králové je tak konečně připraven nejen na první ligu, ale také na reprezentaci. Na podzim by na stadion měl zavítat výběr žen i mužské jednadvacítky.

Foto: Ondřej Habáň