Hotovo, dohodnuto! Neymar se do Barcelony nevrátí, v Arábii bude brát víc než Ronaldo

Hotovo, dohodnuto! Neymar se do Barcelony nevrátí, v Arábii bude brát víc než Ronaldo

Francouzská média mají jasno, ta světová také. Návrat Neymara do Barcelony padnul. Problémem číslo jedna byly tradičně peníze. Takové starosti ale na Arabském poloostrově neznají. 

Podle serveru Foot Mercato se jednatřicetiletý Neymar v nejbližších hodinách podrobí lékařské prohlídce před přestupem do saúdskoarabského Al Hilalu za 90 milionů eur. Vše má být hotovo.

Brazilský reprezentant přišel do PSG v roce 2017 z Barcelony za rekordní částku a za Les Parisiens si připsal 173 startů. Za tu dobu vstřelil 118 gólů a zaznamenal 77 asistencí.

Mělo se za to, že příchod Luise Enriqueho pomůže Neymarovi vrátit se do nejlepší formy, nicméně jen několik dní před začátkem tažení za obhajobou titulu v Ligue 1 Luis Enrique a Luis Campos Brazilci oznámili, že je nadbytečný a že by si měl najít nový klub.

V neděli přinesl deník L'Équipe zprávu, že se Neymar dohodl na přestupu do Al Hilalu, a v pondělí stejné médium informovala o dohodě mezi oběma kluby. V souvislosti s tím se bývalý útočník Barcelony v nejbližších hodinách podrobí lékařské prohlídce.

Hráč by se měl v Rijádu objevit ještě tento týden, aby byl přestup dokončen. Podle deníku Le Parisien se hodnota přestupu pohybuje kolem 90 milionů eur. Co je ale zajímavější, to je jeho plat. Brazilská média přišla s informací, že ročně si jejich miláček vydělá 160 milionů eur. Jelikož podepisuje na dva roky, je z toho 320 milionů eur. Jak L'Équipe dodává, Neymar by tím pádem překonal Cristiana Ronalda.