Dal bych víc šancí jiným hráčům a hlavně bych nakupoval, lavička pořád není silná, radí Spartě Řepka

Aktuálního lídra FORTUNA:LIGY čeká po domácím penaltovém vypadnutí s dánskou Kodaní boj o skupinu Evropské ligy, v němž vyzve buď AEK Atény, nebo Dinamo Záhřeb.

Oba celky ve čtvrtek sehrály teprve úvodní duel, řecký obr po obratu ve druhé půli zvítězil 2:1. Odveta je na programu v sobotu, v původním termínu minulý týden se nehrálo kvůli úmrtí fanouška po střetu příznivců obou klubů.

Bývalý letenský kapitán se obává, aby jeho milovaný klub nakonec neskončil jen v Evropské konferenční lize. "Teď nastala situace, že se budeme třepat abychom hráli Evropskou ligu a to se nemusí povést a budeme rádi za Konferenční ligu," napsal na svém Instagramu devětačtyřicetiletý internacionál.

Inkasovaný gól v patnácté či šestnácté vteřině je podle někdejšího stopera West Hamu a Fiorentiny síla. Úvod čtvrtečního duelu se tak nebál nazvat hororem.

"Pak se naštěstí hráči zmátořii a v poli nehráli až tak špatně. Kodaň se ale středem dostávala do šancí.  Domácí měli příležitosti zejména díky Haraslínovi, ale úplně dobře to neřešil. Za extra šikovný to nepovažuju," upozornill.

Druhé dějství už podle exreprezentanta zahájil obhájce tuzemského titulu dobře a o postupu měl rozhodnout dříve. Osobně je však přesvědčen o tom, že Kodaň byla herně vyzrálejší a věděla víc co hrát...

Vést v prodloužení hned dvakrát a pak si nechat dát v pár minutách gól považuje za trestuhodné. Rozhodlo vyrovnání na 2:2, tam podle něj došlo ke zlomu. Penalty jsou podle něj už jen loterií a z nezvládnutého duelu nikoho neviní.

Nevyhnul se ani konkrétního hodnocení některých aktérů. "Zelený a Wiesner špatný. Sadílek dobrá práce dozadu, dopředu nic moc. Hra se mi moc nelíbila, přišlo mi, že Kuchtu to moc nebavilo," podělil se o názor na českého reprezentanta.

I když mu nepřijde, že by to Sparta odevzdala, herně to - speciálně na krajích - nebylo ono a křídla považuje za slabinu mužstva. Nebránil by se tak další rozvíření stále otevřeného přestupového trhu.

"Dal bych více šancí jinýn hráčům. A hlavně bych nakupoval. Lavička není pořád silná. Třináct čtrnáct hráčů v rotaci je potřeba mít vyrovnaných, což tady není," všiml si Řepka.

Drama jako od Shakespeara, Sparta si zasloužila jít dál. Olatunjiho pochválit i profackovat