Laxní standardky i penalty. Tři důvody, proč si Sparta nezahraje Ligu mistrů

Laxní standardky i penalty. Tři důvody, proč si Sparta nezahraje Ligu mistrů

Dlouhé drama, které gradovalo jako představení těch nejlepších herců. Bohužel pro domácí to skončilo tragicky. Z postupu do dalšího předkola Ligy mistrů se po penaltách radovala FC Kodaň. Sparta se nemá za co stydět, ale přeci jen – jaké byly tři důvody jejího nepostupu?

ŠOK NA ZAČÁTKU

Dlouho to vypadalo, že to bude jediný důvod, proč Sparta vypadne. Do té doby, než vyrovnal pro brilantní individuální akci Veljko Birmančević.

Řeč je o úvodním gólu celého dvojzápasu. V prvním utkání v Kodani se diváci branky nedočkali, na Letné naopak okamžitě. Tribuny byly natěšené a čekalo se, jak Sparta na soupeře vletí.

Nicméně, ještě než si někteří diváci našli svou sedačku, mohli se ohlédnout za rameno a sledovat, jak Kodaň slaví. Gól dal Jordan Larsson, syn legendárního Henrika. Slavit mohl hned po čtrnácti vteřinách, jednalo se o třetí nejrychlejší gól v historii Ligy mistrů.

Spartě pak trvalo, než se dostala ke své hře. První poločas byl dlouho neurovnaný, a to i kvůli brzkému gólu.

Druhý poločas byl jiná písnička. Letenští se hnali za vyrovnáním, které přišlo. Gól Ladislava Krejčího byl ale po zásahu videorozhodčího odvolán pro faul.

Spartu to nezastavilo. Naopak. Neustále se hnala dopředu a tlak zužitkovala, vyrovnávací branku vstřelil nezastavitelný Veljko Birmančević. V té době zbývalo do konce řádné hrací doby zhruba deset minut.

Foto: AC Sparta Praha