Frťala: Máme své zbraně, jimiž Spartu můžeme co nejdéle držet ve stavu, který pro ni nebude příjemný

Frťala: Máme své zbraně, jimiž Spartu můžeme co nejdéle držet ve stavu, který pro ni nebude příjemný

Teplice čeká v sobotu dosavadní nejtěžší prověrka ročníku 2023/2024. Na jejich Stínadla se totiž dostaví mistrovská Sparta, jež zatím v domácí soutěži pouze vítězí a opět je v čele tabulky.

Podle hlavního kouče "Sklářů" Zdenka Frťaly je znát, že se blíží velké utkání. A to jak ve městě, tak u zaměstnanců na stadionu. Patrné je to i z velkého zájmu o lístky a spousty telefonátů...

"Lidi zápas zajímá. Jsme rádi, že jsme to způsobili i my dobrým vstupem do ligy. Snažíme se ale soustředit hlavně na sebe. Čeká se velká návštěva, musíme vše zvládnout po mentální stránce. Je ale jasné, že motivace je velká, i když by měla být vždy automatická. Spíš je v těchto případech nutné brzdit přemotivování," uvedl na webu fkteplice.cz nástupce Jiřího Jarošíka.

Letenské "S" má za sebou neúspěšně zvládnutou kvalifikaci o Ligu mistrů s Kodaní. I když se obhájce primátu propadl do čtvrtého předkola Evropské ligy, podle bývalého stratéga Varnsdorfu či Hradce předvedl skvělý výkon.

"Klobouk dolů před trenérem Priskem, co s týmem udělal; dokázal s ním získat titul a svést krásný boj o Ligu mistrů. Sparta měla velkou smůlu. Uvidíme, jaký kádr u nás postaví, ale zápas v Jablonci ukázal, že co hráč, to obrovská kvalita. Sparta má neskutečnou sílu směrem dopředu, ofenzivu má opravdu nadstandardní," chválil nejbližšího protivníka.

Jeho kádr sice trápí zranění, nicméně vymlouvat se na to nechce. V posledním kole se Sigmou ho totiž náhradníci nezklamali. "Věřím, i když pořád nejsme v optimálním zdravotním stavu, že hráči, kteří dostanou prostor, to zvládnout. Máme své zbraně, kterými Spartu můžeme co nejdéle držet ve stavu, který pro ni nebude příjemný. Kůži neprodáme lacino," strašil favorita Frťala.

O víkendu se na severu Čech čeká plný stadion a třiapadesátiletý kouč, jenž vládne žlutomodrým barvám od letošního března, si váží každého příznivce, který přijde do ochozů. Tým je bude potřebovat.

"Správný fanda se pozná tehdy, když se nedaří. Nám fandili celý zápas fanoušci v Olomouci, to bylo skvělé; i když jsme prohrávali, tak nás pořád podporovali. Sobotní utkání vnímám i jako souboj fanoušků. Věřím, že se naši těm sparťanským budou chtít minimálně vyrovnat a bude na stadionu úžasná atmosféra," zakončil.

Tepličtí se v poslední době po dobrém vstupu do soutěže mírně zadrhli. Před domácím publikem bezgólově remizovali s Jabloncem a před pár dny těsně nestačili na Andrově stadionu na Sigmu.

Ještě to však není tak dávno, co na Stínadlach padla Plzeň, což se nečekalo. Mohl by se opakovat podobný scénář také proti Spartě?

Dal bych víc šancí jiným hráčům a hlavně bych nakupoval, lavička pořád není silná, radí Spartě Řepka