Reichl cítil, že spokojený a šťastný nebude v Hradci, ale v Bohemians. Za brankáře č. 1 se však nepovažuje...

Reichl cítil, že spokojený a šťastný nebude v Hradci, ale v Bohemians. Za brankáře č. 1 se však nepovažuje...

I když se v nynějším kádru Bohemians Praha 1905 nacházejí také Lukáš Soukup a Roman Valeš, všech šest dosavadních soutěžních zápasů odchytal jako brankář číslo 1 letní nováček Michal Reichl.

Ten dorazil do Ďolíčku v průběhu léta z Hradce Králové, který tak opustil těsně před otevřením nového stadionu. Bývalého strážce svatyně Sigmy a Dukly to však nemrzí...

"Dělám fotbal, abych ho hrál. Ne abych se díval na stadion. Jak jsem starší, tak upřednostňuji lidskou stránku. Chci být spokojený a šťastný a cítil jsem, že tohle najdu v Bohemce," poodhalil v rámci interview pro bohemians.cz třicetiletý brankář.

Hlavní kouč zelenobílých barev Jaroslav Veselý, jehož svěřencům patří po úvodních čtyř ligových kolech průběžná osmá pozice, se před pár týdny nechal slyšet, že u Botiče není jasně určená brankářská jednička. Nepovažuje se za ni ani trojnásobný vítěz F:NL z let 2015, 2017 a 2021.

"Za brankáře číslo jedna se nepovažuji. Tady je to nastavené, že každý na tréninku maká naplno. Jsou tu další dva kvalitní gólmani a každý se chce dostat do brány. Já tam chci taky vydržet. Všichni musíme odvádět maximum. Pojedeme zápas po zápasu a uvidíme, co budoucnost přinese," pomohl si známou frází ostřílený gólman.

Vztah mezi gólmany je ve Vršovicích pohodový. "Nikdy jsem neměl problémy s dalšími brankáři. Vyjdeme si vstříc. Jsem spíš uzavřený víc do sebe. V tréninku i v zápasech. Moc se neprojevuji, ale vždy s kluky něco prohodím," uzavřel Reichl pár dní před výjezdem na jihočeský Střelecký ostrov.

Dal bych víc šancí jiným hráčům a hlavně bych nakupoval, lavička pořád není silná, radí Spartě Řepka