V Jablonci končí jeden z lídrů. Považanec si hledá nový tým

V Jablonci končí jeden z lídrů. Považanec si hledá nový tým

Přeměna kádru Jablonce pokračuje. A to velmi výrazně, jelikož nové angažmá si hledá zkušený Jakub Považanec.

Dvaatřicetiletý slovenský záložník, který dělal v severočeském týmu zastupujícího kapitána, dostal od šéfa prvoligového klubu Miroslava Pelty svolení hledat si nové angažmá. Jablonečtí o tom informovali na svém webu.

Podle webu InFotbal končí Považanec poté, co se pohádal s novým trenérem Severočechů Radoslavem Látalem, pod jehož vedením mužstvo v úvodních čtyřech kolech nové ligové sezony nezvítězilo a v sobotu doma utrpělo debakl 1:5 se Spartou. Jablonecký klub to ale popřel.

"K žádné roztržce nebo hádce během jednání mezi trenérem a hráčem nedošlo, stejně tak se v poklidu řešila aktuální situace mezi hráčem a vedením klubu," uvedli Severočeši. "Majitel klubu Miroslav Pelta sdělil Jakubu Považancovi, že má svolení hledat si angažmá, a klub hráče uvolnil na přestupový trh. Jeho budoucnost se aktuálně řeší," doplnil mluvčí klubu Martin Bergman.

Považanec končí v Jablonci jen nedlouho poté, co před novou sezonou prodloužil smlouvu do 30. června příštího roku. Na severu Čech působil zkušený slovenský středopolař od ledna 2017 a patřil ke stabilním členům základní sestavy. Při absenci veterána Tomáše Hübschmana v zahajovací jedenáctce v poslední době plnil funkci zastupujícího kapitána. Považanec hrával také za Duklu Praha, v české lize má na kontě 272 startů a 19 branek.