Nejprve rezerva Baníku, poté 6 měsíců v Chrudimi a teď třetí rumunská liga. Sotorníka čeká první zahraniční výzva

Nejprve rezerva Baníku, poté 6 měsíců v Chrudimi a teď třetí rumunská liga. Sotorníka čeká první zahraniční výzva

Chrudim, která čeká stejně jako Sigma B nebo Varnsdorf na první tři body nové sezony, se dočasně zbavila svého záložníka Filipa Sotorníka, jehož přitom přivedla ze Slezska teprve před půl rokem. Nicméně kromě toho oznámila jeden příchod do kádru.

Trenér Radek Kronďák udělil dvacetiletému středopolaři s minulostí v rezervě Baníku zelenou a není se čemu divit - v dosavadním průběhu sezony F:NL totiž nenastoupil ani na minutu.

Mladík, který zasáhl na jaře minulého ročníku jen do osmi duelů a odehrál 352 minut čistého času, bude nově hostovat v rumunském prostředí.

Až do konce rozběhlé sezony se ho ujme tým tamní třetí nejvyšší soutěže ACS Foresta Suceava. "Filipe, ať se daří!," zaznělo na stránkách mfkchrudim.cz.

V klubu, který byl založen v roce 2007 a své domácí utkání hraje na stadionu Areni pro více než 12 tisíc diváků, by mohl bývalý mládežnický reprezentant Česka debutovat 26. srpna.

Právě tehdy totiž startuje Liga III a Foresta Suceava se v rámci rozjezdu představí na půdě Rapidu Brodoc.

Chrudim ale získala poměrně velké jméno, minimálně na druholigové úrovni. Ze Zbrojovky Brno přestupuje sedmadvacetiletý obránce Martin Toml.

Nádvorník se dočkal v Táborsku útočné posily ze sousedních Českých Budějovic