Preview: Aston Villa - Everton. Nejčastější soupeři v historii Premier League si nedají nic zadarmo

Preview: Aston Villa - Everton. Nejčastější soupeři v historii Premier League si nedají nic zadarmo

V jednom z nejvýznamnějších anglických zápasů se píše další kapitola, protože Aston Villa a Everton se v lize střetnou již po 211. Každé z těchto klání se odehrálo v nejvyšší soutěži a žádné jiné dva anglické týmy se nepotkaly vícekrát. Význam vzájemných soubojů však bude pro obě strany, které zahájily své tažení v Premier League (PL) porážkou, ne tak důležitý, přičemž Villa poprvé od roku 1951 inkasovala v úvodním kole sezóny pětkrát!

Aston Villa - Everton

Neděle, 15:00 - Villa Park (Birmingham)

Dopad porážky 1:5 s Newcastlem umocnilo zranění Tyrona Mingse, který bude stejně jako jeho klíčový spoluhráč Emiliano Buendía dlouhodobě mimo hru kvůli zranění kolena. Vzhledem k tomu, že pozitiv bylo v uplynulém týdnu poskrovnu, Villains by mohli uvítat příjezd Evertonu do Villa Parku, protože v poslední době mají proti Toffees skvělou bilanci, když nepadli osmkrát v řadě (6-2-0).
 
Prohra 0:1 z minulého týdne by mohla signalizovat, že Everton bude předvádět stejné výkony jako v minulých dvou sezónách, kdy se snažil odvrátit sestup. Nicméně jeho xG 2,73 (podle Opty) - nejvyšší hodnota zaznamenaná pro jakýkoli tým v PL bez skórování od září 2022 - ukazuje, že marnotratné zakončení v kombinaci se smůlou ho stálo lepší výsledek.
 
I přesto nyní čelí vyhlídce, že poprvé od ročníku 1956/57 prohraje dva úvodní ligové střety v řadě. Loňská prohra Evertonu ve druhém kole přišla právě na tomto hřišti (1:2), což není pro Toffees dobré znamení. Navíc to byl jediný případ, kdy se Evertonu podařilo ve Villa Parku skórovat při posledních čtyřech návštěvách (0-1-3).
 
Koho sledovat: Ollie Watkins vstřelil jediný gól Villy v Newcastlu, asistenci si připsal v loňském utkání vzájemném utkání a proti Evertonu má stoprocentní bilanci, když v pěti vítězných duelech zapsal 2+2. Neal Maupay - který na branku Fulhamu vyslal tři střely - potřebuje mít v šestnáctce více štěstí. Od svého posledního gólu v dresu Evertonu vypálil 29 střel a v PL nastoupil k 26 utkáním.
 
Zajímavost: V každém z předchozích čtyř domácích soubojů v PL otevřela Villa skóre během 30 minut.