Žižkovem to neskončilo. Kadlec je zpět na značkách a usiluje o postup do divize s dalšími exsparťany Mazuchem a Štěchem

Žižkovem to neskončilo. Kadlec je zpět na značkách a usiluje o postup do divize s dalšími exsparťany Mazuchem a Štěchem

Václav Kadlec (31) se sice po návratu Žižkova do druhé nejvyšší soutěže podruhé v kariéře rozloučil s profesionální dráhou, nicméně fotbalovou mapu neopustil a aktuálně ho je možno zastihnout v krajském přeboru.

"Postupem času to bylo s kolenem horší a horší. Teď už si opravdu budu kopat jen někde pro radost, protože mám fotbal rád," vzkázal na svém Instagramu před dvěma měsíci exreprezentant.

Po krátkodobé výpomoci Sokolu Červené Janovice, za který si zahrál těsně před trojbojem v Mladé Boleslavi, Jablonci a zmíněné Viktorii, si tak opět vyzkouší jednu z nižších soutěží.

Jako svou novou akvizici ho představil nedaleko Příbrami sídlící celek TJ Ligmet Milín, který dokázal v minulém ročníku postoupit do středočeského krajského přeboru a dělá si zálusk na divizi.

Někdejší exsparťan s historií v dánské Superlize i německé Bundeslize totiž není jedinou známou tváří, která v poslední době do dvoutisícové obce dorazila.

Vše již dříve odšpuntoval další exletenský hráč Ondřej Mazuch (34), jehož poslední profesionální zastávkou byly Teplice.

Během tohoto léta dorazil mezi tři tyče také další borec, jenž prošel slavným "S", a sice Marek Štěch (33), jehož dosavadní konto zdobí zkušenosti hned ze sedmi ostrovních adres včetně West Hamu, Lutonu nebo Bournemouthu.

Mužstvo, jehož součástí jsou také bývalí hráči Příbrami Jan Kvída nebo Karel Soldát, dokázalo v prvním kole vyloupit Doksy (2:0) a Kadlec po roce absolvoval kompletních 90 minut.

Všemu přihlíželo 200 přítomných diváků. "K dokonalosti chyběl na hřišti pouze nejlepší střelec Milína z minulé sezóny Stanislav Gabriel. I přesto jsme dokázali v závěru zápas strhnout na svou stranu a domů jsme se vraceli s plným počtem bodů. Nejen díky bojovnosti, disciplíně, nasazení, ale také díky skvělým zákrokům brankáře Marka Štěcha," zaznělo na oficiálních stránkách klubu.

Zopakuje si Kadlec kompletní minutáž také v sobotu 19. 8. v navazujícím domácím klání proti Spartaku Průhonice?

Když hráčům jen říkáte, co a kdy udělali špatně, ale neukážete jim to na videu, nikdy se neposunou, míní Horejš