Že by se mu dlouhé čekání na správnou nabídku přeci jen vyplatilo? Nita má jednat s předním týmem Ligue 1

Že by se mu dlouhé čekání na správnou nabídku přeci jen vyplatilo? Nita má jednat s předním týmem Ligue 1

V Lille v posledních dnech a týdnech pátrají po zkušeném brankáři, který by v kádru nahradil šestatřicetiletého Benoita Costila, jenž se letos v létě odebral do Salernitany.

Čtyřnásobný šampion Ligue 1 by totiž rád poskytl potřebný servis pro jednadvacetiletou týmovou jedničku Lucase Chevaliera.

Ten má sice kolem sebe Slováka Adama Jakubecha a Toma Negrela, nicméně ti by zatím z ostřílenosti na univerzitě vyučovat nemohli.

Jak vyšlo na lepetitlillois.com, do země galského kohouta by se tak teoreticky mohl stěhovat exsparťan Florin Nita, jenž už je nějakou dobu volným hráčem a čeká na správnou nabídku.

O jeho bohatých zkušenostech netřeba pochybovat a právě on by mohl být tou správnou podporou pro růst zmíněného schopného mladíka mezi třemi tyčemi Lille.

Zájem potvrdila jak rumunská televize Digi Sport, tak brankářova agentka Liubliana Nedelcu, podle níž už se horlivě jedná...

"Nyní jsme v Lile a v pondělí kolem poledne budeme vědět víc. Hledají druhého brankáře a zatím si nevybrali," ozřejmila manažerka.

Dalším brankářem na radaru má být sedmadvacetiletý Francouz Thomas Didillon, který je však stále pod smlouvou v Cercle Bruggy (do 30. června 2024) a protože Lille nechce za dvojku příliš utrácet, Nita se zdá být pravděpodobnější variantou.

Tým, který je doma v Decathlon Areně pro více než 50 tisíc diváků, má za sebou celkem povedený vstup do ročníku - remízu v Nice a domácí výhru nad Nantes. A protože se v play off EKL utká s Rijekou, existuje i nemalá šance na kompletní podzim v evropských pohárech.

Na koho Kušej navazuje? TOP 4 přestupy z Česka přímo do Nizozemska