Tobol je na úrovni týmů kolem osmého, devátého místa naší ligy, řekl před odletem do Kazachstánu Trousil

Tobol je na úrovni týmů kolem osmého, devátého místa naší ligy, řekl před odletem do Kazachstánu Trousil

Plzeňská výprava již kvůli úvodnímu duelu play-off o EKL vyrazila do Kazachstánu, s tím, že mezipřistání absolvuje v Bulharsku. Na letišti v Kostanaji by měl západočeský kádr kvůli čtyřhodinovému časovému posunu přistát v deset večer.

Byť bude třeba překonat na mapě více než 4 tisíce kilometrů, hlavní trenér Miroslav Koubek vzkázal, že se s tím mužstvo určitě nějak popasuje a na čtvrteční zápas na Central Stadium bude co nejlépe připraveno.

Plzeňští jsou teď ve velice dobré psychické náladě. Mají za sebou šest vítězství za sebou, což jim dost pomáhá a hráči se cítí dobře. K podcenění by však dojít nemělo.

Ke kterému soupeři by se dal Tobol, jenž má za sebou venkovní utkání na půdě Aktobe a v tabulce tamní Premier League mu patří průběžná třetí pozice, přirovnat?

Pakliže bychom se na dívali současnou optikou FORTUNA:LIGY, Trousil by zmínil Teplice, případně Hradec Králové.

"Tobol je na úrovni týmů kolem osmého, devátého místa naší ligy. Rozhodně to není špatný soupeř. V Evropské konferenční lize vyřadili tým z Finska, Basilej a v posledním kole Derry City," pochválil Koubkův asistent Jan Trousil, jehož slova vyšla na webu fcviktoria.cz.

Podle něj se určitě nejedná o špatný celek. Má rychlostní typy hráčů a Viktoria proto musí být ohromně obezřetná v obraně.

"Jedeme do Kostanaye pro to, abychom uhráli velmi dobrý výsledek do odvety," doplnil člen realizačního týmu s minulostí ve Vyškově.

A co přesně očekává od pohárového střetu forvard Tomáš Chorý? "Mají rychlé kraje. Jsou šikovní s balonem. Zejména levá strana bude velice nebezpečná. Budeme si na to dávat pozor. Určitě to bude bojovné utkání. Proti Derry City do toho šlapali, nevynechají jediný souboj, budou agresivní a bude to nepříjemný zápas," zatipoval si nejvyšší muž plzeňského výběru.

Z Kostanaje plzeňská výprava odletí v pátek ráno. Původně nedělní ligový zápas šestého kola v Mladé Boleslavi si západočeský klub nechal odložit. Domácí odveta s Tobolem je na programu příští čtvrtek 31. srpna.