Hráček, které jsou opravdu profesionálkami, máme v Česku jednotky, tvrdí kouč ženské reprezentace Rada

Hráček, které jsou opravdu profesionálkami, máme v Česku jednotky, tvrdí kouč ženské reprezentace Rada
PODCAST

V čem jsou úřadující světové šampionky ze Španělska tak výjimečné? Jakým směrem se aktuálně ubírá ženský světový fotbal? V jakém stavu je profesionalizace hráček v Čechách a jaká je vlastně realita naší první ligy?

VŠECH 68 DOSAVADNÍCH DÍLŮ LIVESPORT DAILY JE K DISPOZICI ZDE.

To vše se v nejnovější epizodě podcastu Livesport Daily probralo s bývalým českým reprezentantem a aktuálně koučem národního týmu Karlem Radou (52).

Vicemistr Evropy z roku 1996 je u ženské reprezentace už šest let a před dvěma lety byl se svým týmem blízko k historickému postupu na velký mezinárodní turnaj. Češky podlehly v baráži o postup na EURO Švýcarkám v odvetě 1:2 až po penaltovém rozstřelu a velký sen se tak rozplynul. 

"Potřebujeme víc hráček v zahraničí, teď jsme jich měli venku šest a z toho stabilně hrály jen dvě. Týmy, se kterými jsme se dřív mohli měřit, třeba jako Rakousko, nám teď bohužel utíkají, protože prakticky všechny členky reprezentační základní sestavy jsou v super soutěžích po Evropě a navíc hrají. Jsme teď v určité přechodové fázi profesionalizace. Hráček, které jsou opravdu profesionálkami, máme v Česku jednotky," vysvětluje Karel Rada.

V aktuální epizodě podcastu Livesport Daily jsme také řešili:

- výsledky a průběh skončeného MS žen

- specifika komunikace v ženské kabině

- kvalitu tuzemské nejvyšší soutěže

- vyhlídky českého národního týmu v příštích měsících

Nový díl Livesport Daily najdete i na dalších oblíbených podcastových platformách – Apple Podcasts a Google Podcasts