Kane si dvěma góly začíná podmaňovat Bayern, Dortmund remizoval

Obránce Pavel Kadeřábek pomohl v 2. kole německé ligy Hoffenheimu gólem k obratu a vítězství 3:2 na hřišti nováčka z Heidenheimu. Bývalý český reprezentant se v bundeslize trefil poprvé od loňského září. Frankfurt zachránil v Mohuči remízu až v nastavení. Bayern si poradil s Augsburgem, český reprezentační brankář Tomáš Koubek zůstal na lavičce náhradníků.

Heidenheim dostal už po čtvrt hodině hry výhodu pokutového kopu, kterou však Beste nevyužil. Stejný hráč však ve 26. minutě otevřel prvním bundesligovým gólem v klubové historii skóre a po necelé hodině hry přihrál Pieringerovi na druhou branku.

Hosté se v závěru nadechli k obratu a 13 minut před koncem snížili zásluhou Beiera. Za další tři minuty se ve vápně dostal k dorážce sváteční střelec Kadeřábek a vyrovnal. Hoffenheim poté dokonal obrat, když videorozhodčí viděl v pokutovém území domácích faul a nařízenou penaltu proměnil v 90. minutě Kramarič.

Union Berlín zvítězil i přes dlouhé oslabení na hřišti Darmstadtu 4:1. Poprvé se v základní sestavě objevil obránce Gosens, který v létě přestoupil do německé metropole z Interu Milán a vstřelil dvě branky. Union hrál už od 21. minuty bez dvakrát napomínaného Aaronsona.

Dortmund překvapivě ztratil na hřišti Bochumi, kde remizoval 1:1. Domácí poslal v prvním poločase do vedení Stöger, za vicemistra odpověděl v druhém dějství Malen.

Freiburg zvítězil doma nad Brémami 1:0 díky brance střídajícího Philippa. Bývalý hráč Werderu překonal brankáře Pavlenku dorážkou v šesté minutě nastavení. Brémy jsou tak po debaklu s Bayernem 0:4 z úvodního kola v tabulce poslední.

Druhou výhru přidal Wolfsburg, jenž díky dvěma brankám Winda zvítězil v Kolíne nad Rýnem 2:1. Dánský útočník vstřelil všechny čtyři branky svého týmu v sezoně. Václav Černý nastoupil v dresu vítězného týmu v základní sestavě a odehrál 85 minut.

Fotbalisté Bayernu Mnichov zvládli i druhý zápas nové sezony německé ligy, dnes doma porazili 3:1 Augsburg. Dvěma góly přispěl k vítězství anglický útočník Harry Kane. Český brankář Tomáš Koubek sledoval porážku svého týmu z lavičky náhradníků. Ve druhém dnešním duelu Mohuč remizovala 1:1 s Frankfurtem.

Bayern se ujal vedení po Uduokhaiově vlastním gólu a ve 40. minutě zvýšil z penalty Kane. Hvězdná letní posila bavorského velkoklubu přidala druhý zásah v 69. minutě, kdy usměrnila do sítě Daviesův centr z levé strany. Kane gólově navázal na trefu z úvodního kola proti Brémám (4:0).

Bayern si poradil s neoblíbeným soupeřem, se kterým měl v minulých dvou sezonách vyrovnanou bilanci dvou ligových výher i proher. Nic na tom nezměnilo ani Beljovo snížení v závěru.

Německá fotbalová liga - 2. kolo:

Lipsko - Stuttgart 5:1

Branky: 51. Henrichs, 63. Olmo, 66. Openda, 74. Kampl, 76. Simons - 35. Guirassy

Heidenheim - Hoffenheim 2:3

Branky: 26. Beste, 59. Pieringer - 77. Beier, 80. Kadeřábek, 90. Kramarič z pen.

Kolín nad Rýnem - Wolfsburg 1:2

Branky: 55. Waldschmidt - 62. a 73. Wind),

Mönchengladbach - Leverkusen 0:3

Branky: 18. a 53. Boniface, 45.+6 Tah

Mohuč - Eintracht Frankfurt 1:1
Branky: 25. I Če-song - 90.+1 Marmúš

Bayern – Augsburg 3:1
Branky: 32. Uduokhai vlastní, 40. z pen. a 69. Kane – 86. Beljo.