Sparta opět dohrávala v oslabení, zápas však zvládla. Slavia odjíždí z Jablonce pouze s bodem

Hráči Slovácka zvítězili v šestém ligovém kole v Pardubicích 1:0 a v neúplné tabulce se posunuli na třetí místo. Jedinou branku vstřelil ve 21. minutě Jan Kalabiška. Tým z Uherského Hradiště v sezoně nejvyšší soutěže popáté bodoval, naopak Východočeši prohráli potřetí z posledních čtyř kol a jsou třináctí. Sešívaní v bitvě s Jabloncem neproměnili penaltu a ze severu Čech odjíždí pouze s bodem. Bohemians vyhráli proti Hradci Králové. Juliš rozhodl proti Liberci. Sparta generálku na odvetu v Evropské lize proti Dinamu Záhřeb zvládla, když porazila nováčka z Karviné i bez vyloučeného Karabce 3:1.

6. kolo první ligy:

FC Zlín - FK Teplice 2:1 (0:0)

Branky: 55. Tkáč, 66. Cedidla - 88. Vachoušek. Rozhodčí: Berka - Caletka, Šafránková - Radina (video). ŽK: Slončík, Černín - Chaloupek, Cykalo, Vachoušek. Diváci: 2521.

Zlín: Dostál - Cedidla, Simerský, Didiba, Reiter - Kolář (85. Bužek) - Vukadinovič (85. Žák), Janetzký, Tkáč (75. Černín), Slončík (63. Y. Dramé) - Fantiš. Trenér: Vrba.

Teplice: Grigar - Knapík, Chaloupek, Cykalo - Hora (61. Bílek), Jukl, Mareček, Radosta (73. Krsmanovič) - Trubač (73. Křišťan) - Fila (61. Vachoušek), Hronek (46. Jásir). Trenér: Frťala.

O první výraznější akci se po opatrném úvodu postarala dvojice zlínských mladíků. Ve 13. minutě našel Slončíkův pas z levé strany v šestnáctce volného Tkáče, který ve skluzu poslal míč těsně vedle Grigarovy branky.

"Ševci" se po této akci dostali k většímu náporu, jemuž chyběla lepší finální fáze. V zakončení se neprosadili Slončík, Vukadinovič ani Fantiš. Tepličtí se až na pár nesmělých okamžiků na dostřel gólmana Dostála nedostávali a museli čelit sílícímu tlaku domácích. Ve 36. minutě chyběl Kolářovi krok, aby trefil míč před prázdnou brankou, vzápětí se v další vyložené pozici neprosadil zblízka Fantiš.

Po přestávce se hosté herně zvedli. Severočeši začali velkým náporem, střídající Jásir měl už po minutě na kopačce vedoucí gól, kterému ale zamezil Dostál. Domácí brankář si poté poradil i s dlouhým sólem Radosty.

Gólu se nakonec dočkali "Ševci". Vukadinovič vyhrál na pravé straně souboj, míč od brankové čáry protlačil do středu šestnáctky, odkud jej do sítě v 55. minutě poslal Tkáč. Jednadvacetiletý záložník stal prvním dvougólovým střelcem Zlína v tomto ligovém ročníku.

Za dalších 11 minut přidali domácí pojistku. Na centr z rohového kopu v podání střídajícího Dramého si nejvýše naskočil obránce Cedidla a s pomocí tyče zaznamenal svůj první gól v ligové sezoně.

Hosté nesložili zbraně a vyvinuli tlak, domácí defenziva ale řadu ošemetných situací zvládla. Až v 88. minutě dorazil Jásirovu hlavičku po standardní situaci do sítě další střídající hráč Vachoušek a vstřelil svou první branku v ligovém ročníku. Vyrovnat už ovšem Severočeši nestihli. Zlín tak doma v lize porazil Teplice počtvrté za sebou a posedmé z posledních osmi duelů.

FK Pardubice - 1. FC Slovácko 0:1 (0:1)

Branka: 21. Kalabiška. Rozhodčí: Szikszay - Hrabovský, Mokrusch - Všetečka (video). ŽK: Halinský, Hlavatý, Krobot, Helešic, Surzyn, Pikul - Hofmann, Trávník. Diváci: 3014.

Pardubice: Budinský - Surzyn, Halinský, Kukučka, Tischler (77. Helešic) - Darmovzal - Matoušek (67. Sychra), Hlavatý, Šimek (55. Zlatohlávek), Patrák (77. Pikul) - Černý (55. Krobot). Trenér: Kováč.

Slovácko: Heča - Reinberk (86. Sinjavskij), Hofmann, Kadlec, Kalabiška (81. Srubek) - Trávník, Havlík - Petržela (46. Juroška), Kim Sun-ping (73. Valenta), Holzer (86. Doski) - Vecheta. Trenér: Svědík.

Utkání začalo opatrně, mezi 13. až 18. minutou si však domácí vypracovali tři velké šance. Nejprve Hlavatý přistrčil míč Matouškovi, jenže hostující brankář Heča vyrazil jeho pokus na roh. Poté se až do vápna prodral Darmovzal, Kadlec ale včasným skluzem jeho střelu zblokoval. Stejně dopadla i Patrákova rána po Černého přihrávce, tentokrát balonu v cestě do sítě zabránil Kalabiška.

Tým z Uherského Hradiště udeřil v 21. minutě z ojedinělé akce. Petrželův centr před branku našel Kalabišku a s pomocí odrazu od tyče zaznamenal jediný gól zápasu. Šestatřicetiletý obránce či záložník skóroval ve druhém kole po sobě.

Blízko srovnání se ocitl Černý, jenže v nastavení úvodního dějství napálil z dálky pouze břevno. V 53. minutě Patrák po Šimkově centru zakončil z voleje těsně vedle. Na druhé straně Slovácko nezužitkovalo dvě velké příležitosti, Kalabiškovu střelu zblokoval Kukučka a dorážku střídajícího Jurošky zase Hlavatý. V 67. minutě vytáhl pardubický gólman Budinský hlavičku Vechety. V 87. minutě Havlíkova rána zpoza vápna skončila nad pardubickou brankou.

Slovácko v nejvyšší soutěži na půdě Východočechů zvítězilo na čtvrtý pokus poprvé. V ligové sezoně neprohrálo venku ani ve třetím utkání a stále tam neinkasovalo. Pardubičtí v tomto ročníku nezvítězili doma ve třetím ze čtyř zápasů a potřetí tam neskórovali.

Baník Ostrava - Dynamo České Budějovice 2:0 (0:0)

Branky: 64. a 73. Tanko. Rozhodčí: Pechanec - Kříž, Vodrážka - Zelinka (video). ŽK: Juroška, Ewerton, Frydrych - Trummer. Diváci: 6458.

Ostrava: Letáček - Blažek (70. Ndefe), Frydrych, Pojezný - Juroška (63. Buchta), Tetour (63. Šín), Boula (46. Rigo), Kpozo - Kubala, Almási (46. Tanko), Ewerton. Trenér: Hapal.

Č. Budějovice: Janáček - Broukal, Havel, Králik, Trummer - J. Hora (70. Hellebrand), Čermák - Čmelík (60. Osmančík), Suchan (70. Skalák), Adediran (60. Alli) - Ondrášek (76. V. Hora). Trenér: Nikl.

Zdálo se, že Ostrava začne svižně a aktivně, ale její počáteční snaha o tlak rychle vyprchala. V 17. minutě jí naopak bylo úzko po pokusu Ondráška, který však z nitra pokutového území přestřelil. Baník ohrozil gólmana Janáčka až po standardce, kterou Frydrych prodloužil na zadní tyč a Blažek ve skluzu dorážkou těsně minul bránu.

Jinak ale statický a nepřesný výkon domácích v úvodním dějství k ničemu vážnému nevedl. Po brejku dva na čtyři naopak nechybělo moc, aby hostující Adediran otevřel skóre na druhé straně. Jeho zakončení ale v poslední chvíli zablokoval Pojezný.

Ostrava o poločase sáhla ke dvěma změnám. Čerstvý Tanko hned ve 48. minutě předvedl svou hlavní přednost, utekl bekovi, ale zavěsil pouze do boční sítě. Teprve až příchody dalších hráčů z lavičky Šína a Buchty přepnuly výkon Baníku na vyšší level.

Výrazně rychlejší herní projev domácích byl korunován v 64. minutě vedoucím gólem. Po zmatcích a odrazech v českobudějovickém vápně Tanko poslal odražený míč bez otálení prudce do sítě.

Netrvalo to dlouho a domácí přidali uklidňující branku. Po dalším bleskovém kontru Buchta v 73. minutě vysunul Tanka, který technicky obstřelil Janáčka podruhé. Pětadvacetiletá letní posila Baníku z Varnsdorfu dala poprvé v kariéře v jednom prvoligovém utkání dvě branky a navázala na gól z minulého domácí zápasu s Hradcem Králové.

Domácí už si v závěru tři body s přehledem pohlídali. Ostrava si připsala druhé domácí vítězství v tomto ročníku, Hradec minule porazila rovněž 2:0. Na svém stadionu navíc v této sezoně ještě neinkasovala. Naopak Jihočeši venku i potřetí prohráli.

Sigma Olomouc - Slovan Liberec 2:0 (0:0)

Branky: 54. Juliš z pen. 65. Pokorný. Rozhodčí: Hocek - Nádvorník, Kotalík - Kocourek (video). ŽK: Breite, Pospíšil, Muritala - Doumbia. Diváci: 3594.

Olomouc: Macík - Chvátal, Pokorný, Beneš, Zmrzlý - Pospíšil, Breite (80. Sláma) - Vodháněl, Fortelný (60. Zorvan), Navrátil (90. Kramář) - Juliš (80. Muritala). Trenér: Jílek.

Liberec: Vliegen - Mikula, Chaluš, Purzitidis - Fukala (63. Rabušic), Doumbia (83. Lexa), Varfolomejev (63. Červ), Preisler (63. Penner) - Tupta (72. Hudák) - Ghali, Kulenovič. Trenér: Kozel.

Fotbalisté Sigmy Olomouc zvítězili v utkání šestého kola Fortuna ligy na vlastním hřišti nad Slovanem Liberec 2:0. Po vyrovnané úvodní půli rozhodli Hanáci o plném bodovém zisku krátce po změně stran, kdy vítěznou trefu vsítil z penalty Lukáš Juliš. Olomoučtí tak i třetí domácí duel v novém ročníku přetavili ve vítězství, tým z města pod Ještědem naopak poprvé v sezoně odjel ze soupeřovy půdy s prázdnou.

Hanáci svými výkony na startu sezony dělali fanouškům radost, když v úvodních pěti kolech padli jen se Spartou a Plzní, přičemž na západě Čech dokonce sahali po remíze. Zato hrstka diváků, která přišla o minulém víkendu podpořit Liberec proti Pardubicím, spokojenost s herním projevem svěřenců Luboše Kozla najevo i přes vítězství moc nedávala. Severočeši se mohli o nápravu pokusit na Hané, kde se jim ovšem vůbec nedařilo, neboť ligové vítězství tam nezaznamenali od roku 2013.

Jako první se ke střeleckému zakončení dostal v sedmé minutě domácí Jan Vodháněl, proti pokusu mířícímu k pravé tyči Olivier Vliegen zasahovat nemusel. O chvíli později byl v akci také gólman Hanáků, jehož pozornost prověřil skákavým pokusem Mohamed Doumbia. Krátce před koncem úvodní půlhodiny obdržel na útočné polovině přihrávku do běhu Juliš, domácí kanonýr si však se zpracováním míče neporadil a k ohrožení branky Severočechů se nedostal. Liberec byl po většinu prvního poločasu Olomouckým více než vyrovnaným soupeřem, nedlouho před jeho koncem zahrozil ranou z hranice pokutového území Luka Kulenovič, Matúš Macík ale pokus hostujícího záložníka pohotovým skokem k tyči vytěsnil.

Do druhé půle vstoupili Hanáci aktivně, když ve 48. minutě zablokoval nebezpečný pokus Víta Beneše tělem jeden z bránících hráčů. Jen o chvíli později se Modré lavině naskytla velká příležitost k vedení, když po ruce Ivana Varfolomejeva nařídil rozhodčí pokutový kop. Míč si do vzdálenosti 11 metrů postavil Juliš a střelou do protipohybu brankáře poslal domácí do vedení. V 64. minutě dal o sobě olomoucký forvard vědět znovu, když jeho nebezpečný pokus směřující k tyči vytěsnil Vliegen konečky prstů na roh. Po následném centru od rohového praporku ale již Severočeši inkasovali, když se ranou z voleje prosadil Jakub Pokorný. Liberec mohl odpovědět o chvíli později, zakončení neobsazeného Luky Kulenoviče ale scházela razance. V závěru měl na kopačce snížení Matěj Chaluš, jeho projektil ale branku minul.

Sigma tak potvrdila výtečnou vzájemnou domácí bilanci a obrala Slovan o všechny body. V dalším kole se představí 3. září na stadionu Hradce Králové. Liberec čeká ve stejný den ještě složitější úkol, a to potrápit před vlastním publikem Spartu.

Bohemians Praha 1905 - FC Hradec Králové 2:1 (1:0)

Branky: 8. a 74. Kovařík - 67. Kučera. Rozhodčí: Batík - Paták, Dohnálek - Adámková (video). ŽK: Křapka, Kadlec, Beran, Hybš, Kozák, Köstl, Reichl - Leibl. Klíma, Kodeš, Šašinka. Diváci: 4379.

Bohemians: Reichl - Kadlec (68. Dostál), Křapka, Hybš - Köstl, Hůlka, Hrubý, Kovařík - Matoušek (73. Mužík), Beran (90.+2 Jindřišek) - Prekop (73. Kozák). Trenér: Veselý.

Hradec: Bajza - Klíma, Heidenreich, Leibl (46. Šašinka) - Kučera, Kodeš, Dancák (79. Pudhorocký), Horák (86. Ševčík) - Pilař (46. Harazim), Krejčí (46. Juliš) - Vašulín. Trenér: Weber.

Fotbalisté Bohemians konečně zvítězili na domácím hřišti, když v šestém kole Fortuna ligy porazili Hradec Králové 2:1. Festival spálených šancí zastínila nádherná trefa Jana Kovaříka z úvodu zápasu. Zkušený záložník přidal po pauze i druhý zásah, čímž rozhodl o tom, že klub z Vršovic ukořistil všechny tři body v Ďolíčku poprvé od konce dubna. Vítězství bylo o to sladší, jelikož Pražané zdolali v lize Votroky před vlastním publikem po 13 letech.

Týmy Bohemians a Hradce dělil před šestým kolem jediný bod. Klokany trápila především ofenziva, když v posledních dvou utkáních vyšli gólově naprázdno a celkově se v této sezoně nejvyšší české soutěže prosadili jen třikrát. Naopak forma hostů šla lehce nahoru, neboť opanovali dva předchozí domácí duely. Na obou těchto úspěších se gólem podílel levý bek Daniel Horák, jenž tak už nyní překonal počet přesných zásahů ze svých tří minulých sezon.

Pražané vstoupili do utkání aktivně a odměnou jim byla výstavní trefa Kovaříka. Po rozehrání rohového kopu hradecká obrana dobře odvrátila centrovaný balon, který se ale odrazil na nohu zkušeného záložníka, jenž ho napálil z uctivé vzdálenosti do horního růžku za bezmocného Pavola Bajzu. V 15. minutě dostali Klokani míč za Bajzu podruhé, gól byl však videorozhodčím odvolán pro ofsajdové postavení Antonína Křapky. První nadějnější příležitost hostujícího celku měl po půlhodině hry Daniel Vašulín. Vysoký útočník si naskočil na centr z pravé strany, hlavičkový pokus ovšem namířil jen těsně vedle. Do obrovské tutovky se po milimetrově přesném pasu Erika Prekopa poté dostal Jan Matoušek, který ale tváří v tvář Bajzovi neuspěl. Ve 43. minutě se povedenou střelou připomněli Východočeši v podání Petra Kodeše po Vašulínově přiťuknutí. Michal Reichl v bráně Klokanů se však blýskl jistým zákrokem a vyrovnání nepřipustil.

Zelenobílí po výměně stran nijak nepolevovali, naopak si krátce po pauze vytvořili několik příležitostí. Nejdříve v 50. minutě Michal Beran nahrál nabíhajícímu Danielovi Köstlovi před bránu, který v nadějné pozici mířil mimo tři tyče. O chvíli později vyslal Prekop do útoku Matouška, který ale Bajzu neohrozil, jelikož balon nasměroval nad bránu. Votroci se vyrovnání dočkali v 67. minutě, kdy se zakončením do horní části brány prosadil po Vašulínově pasu Jakub Kučera. Nerozhodný stav ale nevydržel ani sedm minut, protože druhý gól v utkání zaznamenal po dorážce hrdina zápasu Kovařík. V úplném závěru mohl definitivní pojistku přidat Matyáš Kozák, střídající útočník však rozvlnil pouze boční síť.

Bohemians se tak po dvou nezdarech dočkali vítězství. V příštím ligovém kole zavítají 3. září do Plzně, Hradec Králové změří ve stejný den síly s Olomoucí.

FK Jablonec - Slavia Praha 1:1 (1:0)

Branky: 44. Pleštil - 48. Holeš. Rozhodčí: Černý - Kubr, Volf - Petřík (video). ŽK: Hurtado, Slávik, F. Souček, Hübschman, Pařízek (asistent trenéra) - Tijani, Bořil, Ogbu, Houštecký (asistent trenéra). Diváci: 4511.

Jablonec: Hanuš - Slávik, Tekijaški, Hurtado, Polidar - Hübschman, F. Souček - Čanturišvili (90.+4 Štěpánek), Kratochvíl, Jovovič (69. Černák) - Pleštil (62. Drchal). Trenér: Látal.

Slavia: Kolář - Holeš, Ogbu, Bořil - Tomič (80. Douděra), Hromada (46. Zafeiris), Wallem (46. Ševčík), Provod - Van Buren (46. Jurásek), Jurečka - Tijani (61. Chytil). Trenér: Trpišovský.

Jablonec remizoval v šestém kole Fortuna ligy na vlastní půdě s pražskou Slavií 1:1. Ztrátě první kytičky loňských vicemistrů napověděl závěr první půle, kdy nejprve neproměnil Václav Jurečka penaltu, aby krátce nato na druhé straně rozvlnil síť Dominik Pleštil. Ten se v lize v dresu Severočechů prosadil poprvé od dubna roku 2021, první tříbodový zisk v ročníku pro svěřence Radoslava Látala ovšem jeho trefa neznamenala. Tři minuty po přestávce se totiž slova ujal kapitán sešívaných Tomáš Holeš, který precizní dorážkou srovnal.

Slavii vyšel vstup do sezony skvěle. V domácí soutěži neztratila ani bod a před pár dny výrazně nakročila k účasti v základní skupině Evropské ligy. Skvěle se jí také začalo vyplácet angažovaní Muhameda Tijaniho, jenž měl lví podíl na předešlých třech výhrách sešívaných. Jablonec byl naopak daleko za očekáváním, když s pouhými třemi vstřelenými góly čekal na premiérovou výhru v ročníku.

Sešívaní poprvé zahrozili ve 12. minutě zápasu. Michal Tomič se uvolnil průnikem po pravém křídle, přízemním centrem našel na přední tyči Tijaniho, který ovšem branku Jana Hanuše těsně minul. Krátce nato hosté chybovali v rozehrávce, čehož mohl využít Pleštil, jenže ránu zpoza vápna poslal vedle. Největší možnost dosavadního průběhu utkání dostali Pražané tři minuty před pauzou. Vakhtang Chanturishvili zahrál rukou ve vlastním vápně a Dalibor Černý s pomocí VAR nařídil penaltu. K té se postavil Jurečka, ale kopl ji mizerně a Hanuš jeho pokus vytěsnil. Naopak na druhé straně vyrazil ve 43. minutě do brejku Vladimir Jovovič s Pleštilem. První jmenovaný zamotal hlavu Igohu Ogbuovi, předložil míč Pleštilovi a 24letý útočník lehkým obloučkem rozvlnil síť. I přes to však domácí do kabin s vedením odcházet nemuseli. V nastavení totiž Jurečka předložil balon Tijanimu před odkrytou bránu a ten lehce překonal Hanuše, gólu ovšem předcházel ofsajd.

Jindřich Trpišovský o poločase reagoval trojitým střídáním, což se mu vyplatilo tři minuty po přestávce. Hanuš vyrazil střelu Jana Bořila pouze k Holešovi, jenž bez problému ranou pod břevno vyrovnal. Následný průběh utkání se odehrával především ve znamení osobních soubojů a hezkých fotbalových akcí viděli diváci na Střelnici pomálu. Slavia byla v závěru hladovějším týmem a tři body jí mohl zařídit Mojmír Chytil v 82. minutě, jenže ranou po přízemním centru z pravé strany minul. Pět minut poté se ale dostal ke střele po rohu Jurečka a rozvlnil síť za Hanušovými zády. Podruhé ovšem s pomocí přispěchal videorozhodčí, který odhalil ofsajd Bořila, jenž bránil domácímu gólmanovi ve výhledu.

Jablonec tak opět nevyhrál, proti Pražanům však získal alespoň cenný bod. Další zápas jej čeká 2. září s Českými Budějovicemi, Slavia se o den později střetne s Karvinou.

Sparta Praha - MFK Karviná 3:1 (2:0)

Branky: 6. Karabec, 27. Ryneš, 87. Pavelka - 82. Mikuš. Rozhodčí: Machálek - Váňa, Antoníček - Starý (video). ŽK: Bartl (Karviná). ČK: 57. Karabec (Sparta). Diváci: 16.256.

Sparta: Vindahl - Vitík, Sörensen, Gomez - Pešek (86. Kairinen), Sadílek, Pavelka, Ryneš, Karabec, Birmančevič (62. Vydra) - Olatunji (46. Sejk). Trenér: Priske.

Karviná: Ciupa - Krčík, Bederka, Svozil - Mikuš, Čavoš (76. Málek), Žák (66. Akinyemi), Ražnatovič (46. Soukeník) - Memič, Ezeh (66. Doležal), Papalelé (46. Bartl). Trenér: Luhový.

Fotbalisté pražské Sparty porazili v šestém kole Fortuna ligy Karvinou 3:1. Letenští, kteří oproti utkání v Záhřebu udělali v sestavě řadu změn, zadělali na výhru již v první půli, když jako první prorazil obranný blok Slezanů Adam Karabec. Na něj navázal Matěj Ryneš, jenž si připsal premiérový zásah za sparťanské áčko. Triumfu úřadujícího mistra nakonec nezabránilo ani zbytečné vyloučení Karabce z 57. minuty. Svěřenci Tomáše Hejduška tedy potvrdili, že celek z hlavního města není jejich oblíbený soupeř, jelikož s ním padli už posedmé v řadě.

Po selhání v kvalifikaci o Ligu mistrů přišla na půdě pohárové Evropy pro Pražany další facka v Záhřebu, který jej poslal na hranu pádu do základní skupiny Konferenční ligy. Během nevydařeného období Letenští ztratili remízou v Teplicích také první místo v české nejvyšší soutěži, kam se dostala Slavia. Karviná mohla být ovšem pro Spartu ideálním odrazovým můstkem k lepším zítřkům, jelikož Slezané uspěli na jejím hřišti jen jednou z šesti předchozích případů.

Diváci se první gólové akce dočkali už po šesti minutách. Karabec si ve vápně narazil s Lukášem Sadílkem a mladý útočník se z bezprostřední blízkosti prosadil prudkou ranou pod břevno. V obrovské příležitosti se objevil ve 25. minutě po dobrém napadání Veljko Birmančevič, který sice procedil balon skrz brankáře Jiřího Ciupu, ale jeho střela skončila pouze na pravé tyči. Karvinští darovali domácím fotbalistům až příliš mnoho prostoru, čehož využil Jakub Pešek, jenž se díky povedené individuální akci dostal k nebezpečnému zakončení. Jeho přízemní pokus ještě Ciupa stěží vyrazil, míč se však odrazil přímo k volnému Rynešovi, který už měl jednoduchou úlohu.

Tým z Letné si sám zápas zkomplikoval v 57. minutě. Karabec úplně zbytečně a mimo hru trefil soupeře loktem do obličeje, za což byl po konzultaci s videorozhodčím předčasně poslán do sprch. I přes početní nevýhodu mohl Spartě definitivně přinést klid Václav Sejk, který získal balon na útočné polovině. Střídající útočník vyřešil nadějnou příležitost pouze střelou do připraveného Ciupy. Karvinský gólman musel zasáhnout i při další šanci Peška. Slezané přesilovku využili až v 82. minutě, kdy se tvrdou ranou zevnitř šestnáctky prosadil Rajmund Mikuš. Pražané ale žádné drama nepřipustili, jelikož třetí trefu zařídil po pěkné akci Patrika Vydry střelou o tyč David Pavelka.

Sparta se tak ziskem tří bodů příjemně naladila na odvetný duel s Dinamem Záhřeb. Ve Fortuna lize jí bude dalším soupeřem 3. září Liberec, Karviná se ve stejný den střetne se Slavií.