Ancelotti hodnotí přestupové okno Realu. Spokojenější by být nemohl. Sezona může být velká

Ancelotti hodnotí přestupové okno Realu. Spokojenější by být nemohl. Sezona může být velká

Real Madrid již dle slov trenéra Carla Ancelottiho v závěru přestupového období do týmu žádnou novou posilu nepřivede. Mužstvo je více než kompletní.

Odešel sice kanonýr Karim Benzema, ale i tak si zkušený italský stratég dokázal porazit. Změnil formaci, kterou se Bílý balet poslední roky prezentoval, na diamant se čtyřmi obránci vzadu. Tato změna ihned přinesla ovoce.

„Upřímně bych nemohl být spokojenější. Jak z hlediska práce, kterou jsme vykonali na přestupovém trhu, tak i z hlediska výkonů, které předvádíme. Hráči se rychle dokázali sžít s novými rolemi i novým stylem. Máme před sebou velkou sezonu,“ dovolil si Ancelotti predikovat.

Nejvýraznější posilou Realu se stal Jude Bellingham, který do srdce Španělska dorazil z německého Dortmundu za astronomických 103 milionů eur. Rychle se však aklimatizoval. Ancelotti mu našel místo na podhrotu, kde nejenže tvoří hru, ale navíc i sám dává góly. Rozhodující góly... Jako tento pátek proti Celtě Vigo.

„Jude Bellingham je názorným příkladem, že jsme na přestupovém trhu vykonali skvělou práci. Tento hráč je generační talent. V již tak mladém věku patří mezi nejlepší. Jsem moc rád, že ho tu máme,“ řekl hlavní šéf madridské lavičky na tiskové konferenci na adresu hráče, jenž svými přesnými pasy podporuje Viniciuse a Rodryga, kteří převážně figurují na hrotu útoku.

A s ohledem na to, jak je Ancelotti spokojený, již údajně nové posily očekávat nemusíme. „Není to potřeba. Přestupové okno se pro nás zavřelo. Jak pro příchody, tak i odchody,“ dodal zkušený italský kouč, který tak zároveň dementoval zprávy, že by například takový Luka Modrič mohl ještě odejít do Saúdské Arábie.