Ronaldo: Evropa přišla o mnoho talentu, už jenom Premier League je relevantní

Ronaldo: Evropa přišla o mnoho talentu, už jenom Premier League je relevantní

V souvislosti s masivním odlivem hráčů z fotbalem proslulé Evropy do bohaté Saúdské Arábie si ani jindy hvězdný Cristiano Ronaldo neodpustil několik poznámek.

Někdejší hvězda Realu Madrid či Manchesteru United se musela bít do prsou, když jí ze strany medií byla uznána pochvala za přesnou predikci, kterou vyřkla koncem ledna. Slavná značka CR7 tehdy předpověděla, že její přesun do saúdské ligy je začátkem hromadného odlivu hráčů z Evropy. „Další jména budou následovat a budou opravdu veliká!“ uvedla. A měla pravdu.

Pomineme-li třicátníky typu Benzemy, Neymara či Kantého, kvalita do Arábie přichází i z řad hráčů mladších ročníků. Rúben Neves či španělský talent Gabrio Veiga tomu mají být jasným důkazem. A k tomu všemu je třeba podotknout, že tady posilování rozhodně nekončí. Jednak na Blízkém východě končí přestupové okno o dva týdny později a jednak ta kvalita bude přicházet i další přestupová období.

„Obecně vzato je třeba říct, že je saúdská liga větší jak MLS. Já jsem byl tím prvním, kdo odstartoval novou éru, která znamená revoluci ve fotbale. Do roka budeme větší jak nizozemská liga, do pěti let budeme lepší jak kdokoliv v Evropě… Tedy kromě anglické Premier League, ta jediná si drží svoji kvalitu,“ řekl Ronaldo reportérům z ESPN.

Tím tak prakticky i dementoval svůj návrat do Evropy. „Budoucnost leží tady v Arábii. Stoprocentně se již nevrátím. Je mi 38 let a kromě Anglie už fotbal v Evropě nemá takovou náplň. Italská Serie A byla mrtvá, než jsem tam přišel, pak jsem ji oživil, a když jsem odešel, tak zase zvadla. Španělská La Liga také skomírá. Mrzí mě to, ale budoucnost leží tady (v Arábii),“ pronesl Ronaldo.