Mbappé okořenil návrat do sestavy PSG dvěma góly a díky tomu Pařížané slaví první výhru v lize

Fotbalový útočník Kylian Mbappé dvěma góly do sítě Lens pomohl Paris Saint-Germain k první výhře v novém ročníku francouzské ligy. Úřadující mistři ve 3. kole doma zvítězili 3:1.

První gól utkání a svůj první soutěžní gól v dresu PSG vstřelil v závěru úvodního poločasu Asensio. Letní posila z Realu Madrid se prosadila umístěnou střelou zpoza vápna. V sedmé minutě druhého poločasu se poprvé v zápase trefil Mbappé. Král střelců uplynulého ročníku Ligue 1 si po rušném letním přestupovém období proti Lens odbyl ligovou premiéru v základní sestavě. Francouzský mistr světa z roku 2018 pak v 90. minutě se štěstím přidal svou druhou branku a stvrdil tak výhru PSG. V nastavení za hosty už pouze snížil Guilavogui.

Pařížané se v tabulce posunuli na čtvrté místo s pěti body ze tří zápasů, zatímco Lens, které v minulém ročníku skončilo druhé o bod právě za PSG, zahájilo novou sezonu jediným bodem z úvodních tří zápasů.

Marseille porazilo doma s Brest 2:0 a ukončilo stoprocentně úspěšný start hostů do nové sezony. Už po čtyřech minutách se prosadil Mbemba z volného přímého kopu. Domácí obránce Clauss poté z brankové čáry vykopl střelu Le Douarona a zachránil svému týmu čisté konto. V druhém poločase pojistil tříbodový zisk Olympique Sarr.

Ligue 1 – 3. kolo:

Marseille - Brest 2:0
Branky: 4. Mbemba, 65. Sarr

Paris St. Germain - Lens 3:1
Branky: 52. a 90. Mbappé, 45. Asensio - 90.+4 Guilavogui

Nantes - Monako 3:3
Branky: 5. z pen. a 48. Mostafa Mohamed, 15. Castelletto - 27. Minamino, 59. Ben Yedder, 86. Boadu