Železník chtěl být vedoucí týmu ve Zlíně a klidně by to dělal půl roku i zadarmo. Z tamní Letné se ale i přes slib nikdy neozvali

Železník chtěl být vedoucí týmu ve Zlíně a klidně by to dělal půl roku i zadarmo. Z tamní Letné se ale i přes slib nikdy neozvali
PODCAST

Ač je Lukáši Železnikovi, jenž v minulosti prošel Zlínem, Opavou, Mladou Boleslaví i Slavií, pořád jen 33 let, na nejvyšší úrovni už nehraje několik sezon. Fotbalové prostředí v Česku však autorovi 16 prvoligových tref vůbec nechybí a v nejnovější epizodě podcastu Livesport Daily vám řekne proč...

Všech 71 dosavadních epizod Livesport Daily si můžete poslechnout zde.

"Po mojí první povedené ligové sezoně ve Zlíně se ozvala asi půlka ligy, ale samozřejmě Slavia byla ze všech nejatraktivnější. Chtěl mě trenér Uhrin. I když jsem odmala fandil Spartě, tak jsem neváhal. Bral jsem to tak, že se mi plní sen, že můžu do jednoho z největších českých klubů. Byla by chyba tu nabídku nevyužít," vypráví Lukáš Železník a přiznává, že se mu tenkrát otočil svět o 180 stupňů. "Zázemí, fanoušci, stadion, spoluhráči, to všechno pro mě bylo jako z jiného světa."

Dnes je ale Železník znovu fanouškem Sparty, i když jak sám říká, není žádným fanatikem a proti Slavii nic nemá: "Spartě fandím a přeju ji, ať má co nejlepší výsledky. V mládí mi šla blíž k srdci a to mi zůstalo."

Otevřeně o tom může mluvit i proto, že už s fotbalovým prostředím nemá nic společného. "Chtěl jsem po kariéře pracovat jako vedoucí týmu ve Zlíně, zařizovat klukům věci. Nabídl jsem se, že to budu klidně nějaký čas dělat i zadarmo, aby si mohli vyhodnotit, jestli to dává smysl. Ze Zlína slíbili, že se mi ozvou, ale už se nikdy neozvali. Takže jsem musel řešit, co bude dál a nakonec jsem se stal prodejcem aut," popisuje svůj příběh po konci kariéry Železník.

"Abych pravdu řekl, z fotbalu mi chybí asi jen ty radostné emoce. Co se týká fotbalového prostředí v Česku, to mi moc nechybí, to už přešlo. Ani se moc nedívám na zápasy, jsem hodně s rodinou a věnuju se spíš jim," vysvětluje Lukáš Železník.

V aktuální epizodě Livesport Daily jsme také řešili:

Proč nevyšlo poslední angažmá v Opavě pod Radkem Kováčem?

Jak Lukáš dostal facku od tiskového mluvčího Slavie?

Proč ho začala bavit rallye?

Všechny díly Livesport Daily najdete také na oblíbených podcastových platformách – Spotify, Apple Podcasts a Google Podcasts.