Stane se z Peška nový pravý bek Sparty? Musím říct, že se tam cítím skvěle, hlásí reprezentant

Stane se z Peška nový pravý bek Sparty? Musím říct, že se tam cítím skvěle, hlásí reprezentant

Jakub Pešek už má v této sezoně na kontě více odehraných minut než za celý uplynulý ročník 2022/2023 a po dlouhodobém pobytu na marodce je definitivně zpět v prvním týmu letenského "S".

Proti Karviné (3:1) nastoupil exliberecký šikula v základní sestavě a odehrál 86 minut, s tím, že ho Brian Priske umístil na pozici pravého wingbeka.

Hlavní kouč Sparty byl s jeho výkonem nad míru spokojen a jeho hodnocení naznačuje, že by se na oné pozici nemusel objevit naposledy.

V sedmé městské části metropole by se tak mohl i v pokročilejším fotbalovém věku narodit nový univerzál.

"Pešek si zaslouží obrovskou pochvalu. Pro Jakuba to navíc není jeho primární pozice, ale výborně se s ní popasoval a ukázal spoustu dobrých věcí," ocenil svého svěřence dánský odborník, jehož vyjádření nabídl web sparta.cz.

Změna místa nijak nevadila ani samotnému třicátníkovi. Úplně poprvé totiž na pravém kraji obrany nehrál...

"Osobně musím říct, že se tam cítím skvěle. Vyzkoušel jsem si to už v přípravě proti Dinamu Záhřeb. Tam jsem sice hrál zleva a proti Karviné zprava, ale sedí mi to," prozradil čtrnáctinásobný reprezentant Česka.

Protože se hodně prohazuje s desítkou, většinu času tráví na lajně. "Mám to celé před sebou, možná mi to vyhovuje víc než na desítce. Vždycky je to ale na trenérovi, jak se rozhodne," doplnil zkušený fotbalista.

Poslední srpnový den se dostaví do epet ARENY Dinamo Záhřeb, proti kterému v minulém týdnu střídal pouze kolegu Birmančeviče. Mohl by se tentokrát dostat mezi jedenáct vyvolených?

Stavěli jsme barák od střechy a všechno nám spadlo. Majitel na nás ale nijak netlačil, prohlásil Zápotočný. Jak to vypadá s posilou ze Šachtaru?