Ligový semafor: Dočasná záchrana Hapala, Jurečkovo trápení a Kovaříkův návrat mezi střelce

LIGOVÝ SEMAFOR

Pavel Hapal si po šestém kole FORTUNA:LIGY i přes předchozí spekulace pozici kouče ostravského Baníku udrží, děkovat může dvougólovému Abdullahimu Tankovi. Dvě branky vstřelil také Jan Kovařík a Bohemka konečně prolomila negativní sérii v Ďolíčku. Se svou neotřesitelnou pozicí si poté zahrává nejlepší kanonýr loňské sezony Václav Jurečka, v Jablonci měl i pořádnou dávku smůly.

Červená – Smolař Jurečka

Loni se stal Václav Jurečka nejlepším kanonýrem FORTUNA:LIGY, letos je to ale zatím obrovské ligové trápení. Pětkrát ze šesti duelů nastoupil bývalý útočník Slovácka v základní sestavě, proti Baníku odehrál z pozice náhradníka jedenáct minut, na první letošní ligovou trefu ale zatím čeká.

V utkání proti Jablonci měl přitom ideální příležitost tuto negativní bilanci zastavit. Tři minuty před přestávkou dostal Jurečka k dispozici pokutový kop, gólman Hanuš ale jeho úmysl střílet do levého rohu přečetl a míč vyrazil.

Smůlu měl i tři minuty před koncem druhé půle, kdy už se radoval z vítězné trefy na 1:2, která ale byla záhy odvolána kvůli ofsajdu. Jurečka tak po zásahu videa přišel už o druhý letošní gól a smůla se mu zatím lepí na paty.

Hlasitě se začíná hovořit o tom, že Václav Jurečka o svou neotřesitelnou pozici v základní sestavě přijde. A také o tom, že Slavia nutně potřebuje najít hráče, který podobně jako třeba Ladislav Krejčí ve Spartě bude proměňovat penalty s jistotou. Loni při pokutovém kopu totiž selhali Stanislav Tecl, Mick van Buren a Lukáš Provod, letos se kromě Jurečky netrefil také Mojmír Chytil.