Přetahovaná o hvězdu Lipska. Do Dortmundu ji klub nepustí

Přetahovaná o hvězdu Lipska. Do Dortmundu ji klub nepustí

Ke konci přestupového období se rozbíhá jedna zajímavá přestupová kauza. Borussia Dortmund by prý z Lipska ráda získala Yussufa Poulsena. O tom ale RB nechce ani slyšet.

Max Eberl, jeden z šéfů Lipska, řekl, že klub nemá v úmyslu prodat Yussufa Poulsena. A už vůbec ne do Borussie Dortmund. Místo toho by rád prodloužil smlouvu s dánským útočníkem.

V rozhovoru pro deník Bild Eberl uvedl: "Mohu potvrdit, že o Yussiho byl v poslední době ze strany bundesligových klubů velmi konkrétní zájem. Rozhodně nemáme v úmyslu ho prodat. Ve skutečnosti, bez ohledu na jakoukoli nabídku, máme velký zájem na pokračování jeho příběhu v Lipsku a po přestupovém období si sedneme a budeme jednat o prodloužení jeho smlouvy po roce 2024."

Borussia Dortmund přemýšlí dopředu, jelikož v lednu a únoru přijde o Sébastiena Hallera, který bude hrát v dresu Pobřeží slonoviny na Africkému poháru národů. BVB proto hledá útočníka, který by bývalému útočníkovi West Hamu a Ajaxu zajistil krytí a konkurenci.

Youssoufa Moukoko je v klubu stále jednou z možností a v úvodních dvou zápasech proti Kolínu nad Rýnem a Bochumi se představil z lavičky, ale proslýchá se, že šéfové klubu by rádi podepsali dalšího útočníka ještě před uzavřením přestupového okna.

Poulsen v této sezoně nastoupil ve všech třech zápasech RB Lipsko a nabízí podobný profil jako Haller. Během svého působení v klubu, které začalo v roce 2013, Poulsen v 361 zápasech ve všech soutěžích vstřelil 85 branek a vytvořil 63 gólových přihrávek.

Konkurence v RB Lipsko je silná v podobě Loise Opendy, Timo Wernera, Benjamina Šeška.