Lídr zajíždí do Chrudimi, nováčci budou bojovat o body a Zbrojovka favoritem

PREVIEW

Osmé kolo druhé nejvyšší soutěže začíná už v sobotu dopoledne, kdy se odehraje zápas v Chrudimi, kam zajíždí lídr soutěže z Vyškova. Sobotu pak vyplní ještě zápasy Dukly, Žižkova či Zbrojovky.

Chrudim - Vyškov

Chrudim se momentálně nachází na 12. místě tabulky s bilancí 1 výhra, 3 remízy a 3 prohry. V domácích zápasech má bilanci 1 výhra, 1 remíza a 1 prohra, čímž se řadí na 9. místo v domácích zápasech. V posledním soutěžním utkání remizovala 3:3 s Jihlavou. Mezi klíčové hráče Chrudimi patří David Huf, který v této sezóně vstřelil 5 gólů, je nejlepším střelcem týmu, a Ondřej Kesner, jenž v této sezóně odehrál za východočeský celek nejvíce minut (627).

Vyškov aktuálně vede druhou ligu s 5 výhrami a 2 remízami, dosud nenašel přemožitele. Ve venkovních zápasech má bilanci 1 výhra a 2 remízy, čímž se řadí na 5. místo ve venkovních zápasech. V posledním soutěžním utkání porazil Spartu Praha B výsledkem 3:1. Mezi klíčové hráče Vyškova patří Idjessi Metsoko, jenž v ročníku vstřelil 5 gólů, takže je nejlepším střelcem týmu, a Cheick Souaré, který je v letošní sezoně nejvytíženějším hráčem hostů (630 minut).

V historii vzájemných zápasů ve FNL odehrály Chrudim a Vyškov 4 utkání, přičemž Vyškov 2 vyhrál a zbylé 2 zápasy skončily remízou. Chrudim v soutěži proti Vyškovu čeká na vítězství.

Porovnáme-li útočnou a obrannou sílu obou týmů, vyniká útok Vyškova, jenž vstřelil 17 branek (2. místo v soutěži) oproti 11 brankám Chrudimi (7.). V obraně je Vyškov také lepší, inkasoval pouze 7 branek (2. nejlepší), zatímco Chrudim inkasovala 15 branek (13.).

Dukla - Líšeň

Dukla okupuje druhé místo s pozitivní bilancí (5-1-1). Doma má na kontě 2 výhry a 1 prohru, čímž se před vlastními fanoušky řadí na 6. místo. V posledním soutěžním utkání remizovala bez gólu s Příbramí. Mezi opory Dukly patří Jakub Zeronik, jenž v letošní sezóně vstřelil 4 góly, čímž se stal nejlepším střelcem týmu, a David Ludvíček, který dosud odehrál 630 minut, nejvíce z dejvického mužstva.

Líšeň do tohoto kola vstupovala z 8. místa s vyrovnanou bilancí 3-1-3). Ve venkovních zápasech nevyhrála ani jednou (0-1-2), v tabulce venkovních zápasů je na 14. místě. V posledním soutěžním utkání zvítězila nejtěsnějším poměrem nad Kroměříží. Tahouny Líšně jsou Pavel Vandas, střelec dvou gólů a zároveň nejlepší kanonýr týmu, a Milan Lutonský, který je v sezoně nejvytěžovanější (630 minut).

Historie vzájemných zápasů je vcelku vyrovnaná - Dukla vyhrála 2 utkání, zatímco Líšeň opanovala 3 zápasy, v posledních 5 střetnutích těchto celků se nezrodila remíza.

Z porovnání ofenzivních a defenzivních ukazatelů vyniká útok Dukly, která je s 18 vstřelenými góly v soutěži nejproduktivnější. Naopak Líšeň má slušnou obranu, inkasovala pouze osmkrát, čímž se řadí na 6. místo v soutěži, oproti tomu Dukla obdržela devět branek (7.).

Kroměříž - Žižkov

Kroměříž se drží uprostřed tabulky (9. příčka) s bilancí 2 výher, 1 remízy a 4 porážek. V domácích zápasech má vyrovnaný záznam (1-1-1). Poslední soutěžní utkání odehrála proti Líšni, podlehla nejtěsnějším poměrem. Mezi opory Kroměříže patří třígólový střelec Jakub Dočkal a Michal Cupák, který je nejnasazovanějším hráčem nováčka (630 minut).

Žižkov opupuje 10. pozici FNL s 2 výherami, 1 remízou a 4 porážkami. Venku má vyrovnaný zápis (1-1-1). Poslední soutěžní zápas odehrál proti Vlašimi (porážka 0:1). Klíčovými hráči druhého nováčka soutěže jsou Radek Voltr (tři branky) a Marek Richter, jenž odehrál všech dosavadních 630 minut.

Historie vzájemných zápasů jasně favorizuje Žižkov, jenž s Kroměříží ve všech soutěžích neprohrál (3-2-0).

Žižkov má produktivnější ofenzivu (12 gólů), zatímco Kroměříž se trefila pouze 8krát. Domácí obrana je však pevnější, inkasovala pouze 10 branek, hostí jich obdrželi o třetinu více (15).

Táborsko - Prostějov

Táborsko podává v letošní sezóně dobré výkony a pouze jednou prohrálo (5-1-1). Doma si připsalo 10 z možných 12 bodů. V posledním soutěžním utkání porazilo Varnsdorf výsledkem 2:0. Klíčovým hráčem Táborska je Bojan Dordić, s pěti góly nejlepší střelec týmu. Petr Plachý zase do této chvíle nechyběl na hřišti ani minutu (630).

Prostějov se naopak trápí, na kontě má jedinou výhru (1-2-4). Ze hřišť soupeřů si přivezl jediný z možných devíti bodů. V posledním soutěžním utkání podlehl nejtěsnějším poměrem Zbrojovce Brno. Nejlepším střelcem Prostějova je Tomáš Malec (3 góly), Jakub Elbel je zase nejvytíženějším hráčem hanáckého celku (615 minut).

Kdybychom se měli řídit podle vzájemných zápasů ve FNL, lépe je na tom Táborsko (5-2-3).

Táborsko má lepší útok, vstřelilo 10 branek, zatímco Prostějov skóroval pouze 8krát. Co se týká obrany, jihočeský celek je v tomto ohledu nejlepší v soutěži (5 obdržených gólů), oproti tomu Hanáci mají defenzivu nejhorší (16).

Vlašim - Jihlava

Oba týmy se nachází v první třetině soutěže, Vlašim okupuje 5. místo, Jihlava je na tom ještě o příčku lépe.

Vlašim v probíhající sezoně FNL nepoznala přemožitele (3-4-0). V domácích zápasech má na kontě 1 výhru a 2 remízy. Naposledy nastoupila proti Žižkovu, který porazila 1:0. Ebrima Singhateh je nejlepším střelcem Vlašimi (6 gólů), Albert Labík dosud na trávníku nevynechal ani minutu (630).

Jihlava má v ročníku 2023/24 ve FNL také příznivou bilanci(4-2-1). Venku ale získala jenom čtyři z možných devíti bodů (1-1-1). Před týdnem si rozdělila body s Chrudimí po remíze 3:3. Lukáš Fila je s šesti brankami nejlepším kanonýrem Vysočiny a Filip Vedral v dosavadních sedmi vystoupeních ještě nechyběl.

Vzájemná bilance z posledních pěti utkání v soutěži je naprosto vyrovnaná (2-1-2). Vlašim a Jihlava uzavřely minulou sezonu, Vysočina tehdy doma zvítězila jednoznačně 5:0.

Jihlava má produktivnější útok (17 branek), Vlašim skórovala pouze 11krát. Na druhou stranu je lepší obrana Vlašimi (7 gólů), hostující družina jich obdržela deset.

Brno - Varnsdorf

Brno vyhrálo 4 z dosavadních 7 zápasů (4-1-2). Před vlastními fanoušky má vyrovnanou bilanci (1-1-1). Zbrojovka naposledy nejtěsnějším poměrem zdolala Prostějov. Jakub Řezníček je se sedmi brankami nejlepším kanonýrem Brna a do tohoto kola vstupoval zároveň jako nejlepší střelec FNL. Kvůli zranění domácím nepomůže Ondřej Pachlopník.

Varnsdorf jako jediný ve druhé lize stále čeká na výhru (0-3-4). Ve třech venkovních zápasech si nepřipsal ani bod, minulý týden podlehl 0:2 Táborsku. Filip Firbacher se za Varnsdorf prosadil čtyřikrát a Matěj Kubista odehrál všech 630 minut.

V historii FNL se Brno a Varnsdorf utkaly osmkrát a bývalý prvoligový celek pouze jednou nebodoval (5-2-1).

Brno má s 11 vstřelenými brankami produktivnější útok (6. místo v soutěži) oproti 10 gólům Varnsdorfu (10.). Lepší je také brněnská obrana (8), soupeř inkasoval takřka jednou tolik branek (15).