EL a EKL hlásí svůj jízdní řád. Slavia otevře skupinu 21. září v Ženevě, Sparta přivítá Limassol. Na Plzeň čekají hosté z Kosova

EL a EKL hlásí svůj jízdní řád. Slavia otevře skupinu 21. září v Ženevě, Sparta přivítá Limassol. Na Plzeň čekají hosté z Kosova

Fotbalisté Sparty vstoupí do skupiny Evropské ligy ve čtvrtek 21. září domácím zápasem s Arisem Limassol, druhý z českých účastníků v soutěži Slavia se v prvním kole představí v Ženevě proti Servette. Plzeň začne hlavní fázi Evropské konferenční ligy domácím duelem s Ballkani. Program skupin, který vyvrcholí šestým kolem 14. prosince, po pátečním losu dnes zveřejnila UEFA.

Slavia se představí ve skupině G a nejatraktivnější zápasy s finalistou minulého ročníku AS Řím ji čekají v polovině hracího programu. Ve třetím kole 26. října nastoupí v italské metropoli a o dva týdny později přivítá tým trenéra Josého Mourinha v Edenu. Slavný portugalský kouč ale ani v jednom vzájemném duelu s Pražany nebude na lavičce Římanů, neboť si bude odpykávat čtyřzápasový disciplinární trest od UEFA za chování v květnovém finále. Skupinu červenobílí zakončí proti Servette.

Spartu po úvodním souboji s Arisem čeká ve druhém kole duel v Seville s Betisem. Následně Letenští odehrají dvojzápas s Glasgow Rangers, s nimiž se utkali i předloni. Tehdejší trenér soupeře Steven Gerrard po souboji v Praze kritizoval bučení sparťanských dětí na záložníka tmavé pleti Glena Kamaru, jenž byl vyloučen. Na Letné kvůli disciplinárnímu trestu za rasismus části fanoušků v utkání s Monakem chyběli dospělí fanoušci, výjimkou byl doprovod téměř 11 tisíc dětí. UEFA v chování během duelu s Rangers rasismus neshledala.

Skupinu C Sparta uzavře v Limassolu. Pražští rivalové ani jednou nebudou hrát ve stejný čas a doma se vždy představí jen jeden z nich. Do jarní vyřazovací fáze pohárů postoupí tři ze čtyř týmů ve skupinách - první dva budou pokračovat v Evropské lize, třetí přejde do nižší soutěže Konferenční ligy.

V ní se v hlavní fázi představí z českých klubů jen Plzeň. Viktoria rozehraje skupinu C domácím zápasem s Ballkani, o dva týdny později ji čeká nejdelší výjezd do kazašské Astany. Ve třetím a čtvrtém kole Západočeši ve dvojzápase změří síly s papírově nejtěžším soupeřem Dinamem Záhřeb. Skupinu C zakončí doma 14. prosince proti Astaně. Do vyřazovací fáze projdou první dva celky.

Program Sparty a Slavie ve skupinách Evropské ligy:

21. září: 18:45 Servette Ženeva - Slavia Praha, 21:00 Sparta Praha - Aris Limassol,

5. října: 18:45 Betis Sevilla - Sparta Praha, 21:00 Slavia Praha - Šeriff Tiraspol,

26. října: 18:45 Sparta Praha - Glasgow Rangers, 21:00 AS Řím - Slavia Praha,

9. listopadu: 18:45 Slavia Praha - AS Řím, 21:00 Glasgow Rangers - Sparta Praha,

30. listopadu: 18:45 Sparta Praha - Betis Sevilla, 21:00 Šeriff Tiraspol - Slavia Praha,

14. prosince: 18:45 Slavia Praha - Servette Ženeva, 21:00 Aris Limassol - Sparta Praha.

Program Plzně ve skupině Evropské konferenční ligy:

21. září: 21:00 Plzeň - Ballkani,

5. října: 16:30 Astana - Plzeň,

26. října: 21:00 Dinamo Záhřeb - Plzeň,

9. listopadu: 18:45 Plzeň - Dinamo Záhřeb,

30. listopadu: 18:45 Ballkani - Plzeň,

14. prosince: 21:00 Plzeň - Astana.