Barcelona přežila infarkt v Osasuně. Bellingham spasil Real

Gólem v páté minutě nastavení zajistil Jude Bellingham fotbalistům Realu Madrid ve španělské lize výhru 2:1 nad Getafe. Po letním příchodu z Dortmundu skóroval dvacetiletý anglický záložník zatím pokaždé. Po čtyřech kolech má na kontě pět gólů. V neděli se pořádně na výhru natrápila Barcelona, která ukazuje, že start ročníku ji nezastihl v největší pohodě.

Poprvé si dnes Bellingham vychutnal radost ze vstřelené branky na rekonstruovaném stadionu San Bernabéu, kde se Real představil po úvodních třech zápasech na hřištích soupeřů. Jeho madridský rival se ujal vedení v 11. minutě, kdy hosté využili chybu v rozehrávce "Bílého baletu" a Mayoral skóroval po kličce brankáři Kepovi.

O vyrovnání se zasloužil v úvodu druhého poločasu Joselu, k němuž se dostal míč po Modričově centru na malé vápno. Real se tlačil za čtvrtou výhrou, na střely na branku vyhrál 12:2. Gólu se dočkal v nastavení, kdy brankář Soria vyrazil Vázquezovu střelu před sebe a dobíhající Bellingham rozhodl. V samém závěru ještě mohl zvýšit Rodrygo, ale trefil břevno.

Soupeř pražské Sparty v základní skupině Evropské ligy Betis Sevilla doma porazil Vallecano 1:0 brankou Williana Josého z 53. minuty. Jednatřicetiletý brazilský útočník dal v úvodních čtyřech ligových zápasech tři branky. Betis si připsal druhou výhru, v neúplné tabulce je šestý.

Barcelona po remíze v úvodním kole vyhrála potřetí za sebou. V nastavení úvodního dějství se prosadil hlavou po rohovém kopu obránce Koundé, čtvrt hodiny před koncem ale domácí srovnali zásluhou Ávily.

Klíčový moment nastal v 81. minutě, kdy Catena stáhl ve vápně Lewandowského, dostal červenou kartu a polský kanonýr proměnil penaltu. Lewandowski rozhodl stejně jako před týdnem v duelu s Villarrealem (4:3). Obhájci titulu uspěli na hřišti Pamplony podruhé za sebou, což se jim naposledy povedlo v letech 2004 a 2005.

O vítězství Girony nad nováčkem soutěže rozhodl hlavičkou z 88. minuty útočník Portu. Katalánský celek vyhrál potřetí za sebou, naopak Las Palmas na premiérový tříbodový zisk v sezoně čeká.

Španělská fotbalová liga - 4. kolo:

San Sebastian - Granada 5:3

Branky: 9. a 44. Kubo, 59. Zubimendi, 67. Barrenetxea, 76. vlastní Bosch - 36. vlastní Le Normand, 83. Boyé, 90.+9 Zaragoza

Real Madrid - Getafe 2:1

Branky: 47. Joselu, 90.+5 Bellingham - 11. Mayoral

Alavés - Valencie 1:0

Branka: 6. vlastní Özkacar

Betis Sevilla - Vallecano 1:0

Branka: 53. Willian José

Girona - Las Palmas 1:0

Branka: 88. Portu