Vrátí se Mandous na pozici slávistického brankáře číslo 1? Podle Trpišovského na to má, ale jasno ještě není

Vrátí se Mandous na pozici slávistického brankáře číslo 1? Podle Trpišovského na to má, ale jasno ještě není
OBSAHUJE VIDEO

Až do víkendového zápasu s Karvinou (5:1) hájil tři slávistické tyče vždy Ondřej Kolář, který tak v dosavadním průběhu sezony 2023/2024 odchytal šest ligových a čtyři pohárové souboje.

V sedmém kole FORTUNA:LIGY však došlo ke změně i na tomto poli a trenérský štáb sešívaného "S" poprvé v ročníku ukázal na Aleše Mandouse.

Jednatřicetiletý gólman si tak v nejvyšší domácí soutěži zachytal poprvé od závěru května, když udržel čisté konto proti Slovácku.

Poté, co to Kolářovi ve čtvrtek proti Zoryii Luhansk až tolik nevyšlo, se podle šéfa realizačního týmu změna nabízela. Je nyní pro Jindřicha Trpišovského exolomoucký brankář novou jedničkou?

"Změna byla plánovaná dopředu, bavili jsme se o tom už před Jabloncem. Chtěli jsme mu dát prostor, dobře trénuje, má na to," informoval webem slavia.cz citovaný hlavní trenér.

O dalším vývoji rozhodnou tréninkové jednotky v rámci mezinárodní přestávky. Pokud by opravdu k dlouhodobé změně došlo, mezi dvěma vyrovnanými strážci svatyně by to nebylo poprvé.

"Byl to jen jeden zápas, kluci tu teď oba zůstávají, takže uvidíme po reprezentační pauze, co se stane, jaké budou mít rozpoložení. Nedejbože do toho může promluvit zdravotní stav, nikdy nevíte," upozornil Trpišovský.

Jisté je, že Slavia už nedokázala udržet čisté konto třikrát za sebou. Podle renomovaného vršovického stratéga se pod to mohla podepsat změna rozpoložení či typologie.

"Poslední dobou nastupujeme bez defenzivního záložníka, máme ve středu ofenzivnější hráče. Ti si samozřejmě plní i defenzivní povinnosti, někdy z toho ale vyplynou nějaké situace," připomněl.

Odborníka to pochopitelně trápí. "Na to, jak málo soupeře pouštíme do šancí, je z toho vysoké číslo obdržených gólů. Někdy za sebou máte pět zápasů, kdy mají soupeři 20 šancí a dostanete jen dva góly, někdy je každá chyba potrestaná jako teď," přiblížil.

Samotná defenzivní hra ale problémem a hlavním důvodem oné nepříliš lichotivé statistiky není. Stopeři podle něj podávají nejlepší a nejkonstantnější výkony ze všech hráčů v poli.

Otázka, kdo bude hájit slávistickou svatyni 16. září v Pardubicích, je tak v tuto chvíli nevyřešena a stále poměrně v mlze.

Ligový semafor: Teplice padají tabulkou, Letáček to v Ostravě zamkl a prvním koučem na odstřel je Látal