Pár libereckých minut naděje? Ševčík začíná vystrkovat růžky i na Spartě, Priskemu imponuje jeho kvalita a odhodlání

Pár libereckých minut naděje? Ševčík začíná vystrkovat růžky i na Spartě, Priskemu imponuje jeho kvalita a odhodlání

Příběh čerstvě jednadvacetiletého záložníka Sparty Michala Ševčíka není úplně nezajímavý. Minimálně za poslední rok.

V první polovině uplynulé ligové sezony patřil ještě v dresu Brna k nejproduktivnějším hráčům FORTUNA:LIGY a nepochybně šlo o průlomový ročník.

Druhá polovina soutěžního období už mu ovšem tolik nevyšla a ve Zbrojovce dokonce na pár zápasů vypadl i ze základní sestavy.

To už se však vědělo, že ho čeká prestižní přesun do Sparty a mnozí ztrátu jeho formy omlouvaly tím, že už má plnou hlavu slavného "S".

Ani v metropoli ovšem k tomuto datu svou hvězdu nikterak nerozzářil a úřadující šampion z epet. ARENY ho na startu podzimu využíval zejména pro potřeby klubové rezervy ve F:NL.

A byť ve druhé nejvyšší soutěži odehrál pod koučem Petrem Janouškem pět zápasů a na hřištích strávil 393 minut čistého času, do střelecké listiny se nezapsal ani jednou a na soutěžní trefu už tak čeká od dubna.

I z této informace je patrné, že na životní fazonu stále čeká. Brian Priske ho premiérově využil v áčku v rámci sedmého kola na půdě Liberce, kdy mu dal "čichnout" na pár minut po stažení Veljka Birmančeviće.

Michal Ševčík vs. FORTUNA:LIGA

Sezony: 3
Záapsy: 36
Góly: 9
Asistence: 6

Bude nyní dostávat více příležitostí? "Určitě, možnost tu je. Potřeboval čas, aby si zvykl na naši filozofii, velkou konkurenci v kádru a styl hry, který je mnohem intenzivnější, než na který býval zvyklý," zdůvodnil jeho dosavadní ignoraci v sestavě dánský odborník, jehož slova nabídly stránky sparta.cz.

Frustraci z toho, že se ho áčko v prvních týdnech nové sezony 2023/2024 vůbec netýkalo, však talentovaný mladík najevo nedával a i sklízet ovoce své práce by tedy mohl i díky trpělivosti.

"Celou situaci bral jako profesionál, ukázal odhodlání a nikterak si nestěžoval. S jeho vývojem jsem spokojený," ozřejmil kouč letošního účastníka skupinové fáze Evropské ligy.

Protože se právě rozběhla reprezentační přestávka, šanci na druhý start v rudém může dostat až 17. září, kdy dorazí do hlavního města Slovácko. První minuty v prvním mužstvu ho ale nepochybně do další práce povzbudily.

"V tréninku ukazuje kvality, které určitě budeme moci využít. Musíme ale dělat postupné kroky, v neděli dostal jen několik minut, ve kterých se nedokážete plně projevit. My jsme si ovšem toho, čeho je schopný, plně vědomi," ubezpečil sparťanské fandy, kteří jsou je na jeho progres hodně zvědaví.

Pořád jde o borce na startu kariéry, který má na kontě jen 36 prvoligových soubojů. Protože se však i tak dokázal podílet hned na 15 brankách, solidní produktivitu z něj nepochybně bude chtít vyždímat také asistent Lars Friis, jenž má na Letné na povel právě ofenzivní část a zakončení.¨

Z pohárového hrdiny Olatunjiho se na Letné stává stabilní člen základu a to i díky obětavosti v obranné fázi