Preciado se stal prvním Ekvádorcem ve Spartě. Podle Rosického dobře zapadne do letenského stylu hru

Preciado se stal prvním Ekvádorcem ve Spartě. Podle Rosického dobře zapadne do letenského stylu hru

Spartu posílil z Genku krajní obránce Ángelo Preciado. Pětadvacetiletý ekvádorský reprezentant, který si zahrál na loňském mistrovství světa v Kataru, uzavřel s obhájcem titulu víceletou smlouvu.

Preciado dříve působil v Independiente del Valle a s týmem vyhrál v roce 2018 pohár Jihoamerický pohár, obdobu Evropské ligy. V roce 2021 odešel do Genku, který za něj podle neoficiálních zpráv zaplatil tři miliony eur (nyní 72 milionů korun). S Racingem získal Belgický pohár. V dresu rodné země si dosud připsal 30 startů.

Na světovém šampionátu v Kataru nastoupil v základní sestavě ve všech třech utkáních skupiny A. Ekvádor v konkurenci Nizozemska, Senegalu a domácí reprezentace skončil třetí a do vyřazovací části nepostoupil.

"Máme radost, že se nám podařilo příchod Ángela dotáhnout. Těší nás, že si z možností, které měl, vybral právě Spartu," uvedl sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický.

"Ángelo je reprezentant své země v ideálním věku. Nastupoval i v belgické lize, což je kvalitní soutěž. Je zvyklý na různé herní systémy, dobře zapadne do našeho stylu hry, zkvalitní náš kádr. Všichni v klubu se těšíme, až se po splnění reprezentačních povinností připojí k týmu," prohlásil Rosický.

Preciado je sedmou letní posilou Pražanů, kteří si na podzim zahrají hlavní fázi Evropské ligy. Dříve vedení Sparty přivedlo záložníky Michala Ševčíka a Srba Veljka Birmančeviče, slovenského brankáře Jakuba Surovčíka a dánského gólmana Petera Vindahla, nigerijského útočníka Victora Olatunjiho a gambijského obránce Jamese Gomeze.

Preciado se může stát prvním Ekvádorcem, který v české lize oblékne dres Sparty.

Z pohárového hrdiny Olatunjiho se na Letné stává stabilní člen základu a to i díky obětavosti v obranné fázi