Slavia v závěru okna neúspěšně lanařila 7 hráčů, Trpišovský ale úsměv neztrácí a běží si alespoň pro dvojici posil

Slavia v závěru okna neúspěšně lanařila 7 hráčů, Trpišovský ale úsměv neztrácí a běží si alespoň pro dvojici posil

Slavia, jež by se v nedávno započaté sezoně po dvou letech ticha ráda vrátila na domácí trůn, zbrojila v pozvolna doznívajícím letním přestupovém okně zejména do budoucna.

Když nebudeme počítat devatenáctiletého teenagera Boluwatifeho Ogungbayie, jenž dorazil do prvního týmu ze sešívané mládežnické líhně, nejstarší novou tváří kádru se stal čtyřiadvacetiletý forvard Mojmír Chytil.

Kromě něj pak dorazili do vršovického Edenu o rok mladší norský záložník Conrad Wallem a dvaadvacetiletý nigerijský útočník Muhamed Tijani.

Letošní účastník Evropské ligy však původně plánoval ještě více nováčků, což pár dní před uzavřením domácího přestupového okna prozradil sám muž zodpovědný za výkony a výsledky "S" Jindřich Trpišovský.

Dle jeho čerstvých slov v posledních dnech Slavia intenzivně jednala zejména v rámci zahraničních trhů...

"Oslovili jsme snad sedm hráčů. Během dvou tří dnů však ani jeden přestup z různých důvodů nedopadl," posteskl si na webu slavia.cz bývalý kouč Liberce i Žižkova.

Ve všech případech se pravděpodobně jednalo o rozdílné finanční představy. Sportovní úsek Slavie nedospěl k dohodě s kluby, které neměly náhradu, nebo zkrátka čekaly na lepší nabídku.

"Všechny možnosti, které jsme chtěli využít, nedopadly. Zkoušeli jsme ještě tři hráče z české ligy, ani tady se ale kluby nedomluvily," přidal Trpišovský.

Sešívaní tak narychlo sondovali další možnosti, z čehož jim vypadli další dva možní adepti. Jedna posila vyjde v úvodu tohoto pracovního týdne stoprocentně, o druhé se v této době stále jedná...

"Je ve hře varianta jednoho hráče, který by mohl dorazit v pondělí. Tam jsou jednání hodně blízko, je to hráč na levou stranu, objevil se v poslední době, kdy jsme ho rychle nakoukávali. Tenhle jeden přestup asi dopadne, pak je ještě jeden hráč ze zahraničí, to je také čerstvé, jednání probíhají, bude ale trvat déle, než se najde nějaká shoda," uzavřel Trpišovský.

Bez ohledu na to, že úřadujícího vicemistra zdobí status nejlépe bránícího týmu soutěže (4 inkasované góly), který navíc nastřílel druhý nejvyšší počet branek (15), dvě čerstvé akvizice by slávistickou obec v samotném závěru hlavního transferového okna určitě potěšily.

Vrátí se Mandous na pozici slávistického brankáře číslo 1? Podle Trpišovského na to má, ale jasno ještě není