Müllerův mezinárodní příběh stále nekončí. Moje turbíny běží na plný výkon, cítím se skvěle, líčí kapitán Bayernu

Müllerův mezinárodní příběh stále nekončí. Moje turbíny běží na plný výkon, cítím se skvěle, líčí kapitán Bayernu

Útočník Bayernu Mnichov Thomas Müller se poprvé od nevydařeného mistrovství světa vrací do německé reprezentace, v níž bude moci rozšířit svou bilanci 121 zápasů a 44 gólů. Trenér národního týmu Hansi Flick povolal třiatřicetiletého mistra světa z roku 2014 místo zraněného Niclase Füllkruga z Dortmundu.

Müller oblékl dres národního mužstva naposledy na loňském MS v Kataru, kde Němci nepostoupili ze základní skupiny. Bezprostředně poté dvojnásobný vítěz Ligy mistrů hovořil o tom, že jeho reprezentační kariéra je nejspíš u konce. Později nicméně uvedl, že mluvil v emocích, a potvrdil, že zůstává svému bývalému trenérovi z Bayernu Flickovi k dispozici.

K žádnému z letošních pěti přípravných zápasů však Müller povolán nebyl. V přípravě na mistrovství Evropy, které bude Německo příští rok hostit, vyhrál tým jen jedno utkání a Flick se ocitl pod velkým tlakem. V sobotu Němce čeká duel proti Japonsku a příští úterý prestižní souboj s vicemistry světa Francouzi.

Müller v sobotu v roli kapitána dovedl Bayern k ligovému vítězství 2:1 nad Mönchengladbachem a byl rád, že je fit po problémech s kyčlí.

"Zase do toho můžu šlápnout na plný plyn. Také moje turbíny běží na plný výkon, takže se cítím skvěle," řekl útočník, jenž se může osamostatnit na čtvrtém místě v historické tabulce počtu zápasů za německou reprezentaci.

Stagnující Sancho jde na Old Trafford proti Ten Hagovi: Už docela dlouho jsem obětní beránek, což není fér