Návrat ztraceného syna? Ofenzivní trn z paty by mohl vytrhnout zlínské družině starý známý Poznar

Návrat ztraceného syna? Ofenzivní trn z paty by mohl vytrhnout zlínské družině starý známý Poznar

Pavel Vrba už sice vede Zlín tři čtvrtě roku, nicméně sestupové vody se mu za celou dobu opustit nepodařilo a nyní shání kvůli problémům v ofenzivě (5 branek v úvodních sedmi ligových soubojích) také nového útočníka.

Aktivní je samozřejmě v tomto směru zejména generální manažer žlutomodrých Zdeněk Grygera, jenž se kvůli osvěžení útočné řady "Ševců" poohlíží na polském trhu.

Momentálně poslednímu celku tabulky ze zlínské Letné by se podle informací eFotbal.cz zamlouval návrat zkušeného odchovance Tomáše Poznara, jenž patří aktuálně druholigovému polskému týmu Bruk-Bet Termalica Nieciecza.

Čtyřiatřicetiletý forvard už by se do Zlína vrátil poněkolikáté. Učinil tak totiž po misích ve Spartaku Trnava i Viktorii Plzeň, respektive Baníku Ostrava.

Součástí Niecieczy byl od loňské zimy a za rok a půl stihl v tamním prostředí nasbírat 11 prvoligových a 39 druholigových startů, které proložil dvanácti nastřílenými brankami.

V rozjetém druholigovém ročníku 2023/2024 šel vytáhlý útočník do akce šestkrát z celkových sedmi případů, ovšem základní sestava se ho týkala pouze dvakrát a comebacku v české nejvyšší soutěži by se tak teoreticky bránit nemusel.

Tím spíš, že letos v létě přišel o pozici klubového útočníka číslo 1, jímž se stal teprve devatenáctiletý Polák Jakub Branecki, jenž přetavil 321 odehraných minut ve tři branky a je pochopitelně mnohem perspektivnější.

Nezlobili by se určitě ani ve zlínských kancelářích. Byť dal zmíněný Vrba šanci hned pěti různým útočníkům (Žák, Ndiaye, Vukadinovič, Fantiš i Kovinič), zatím se nepodařilo rozvlnit síť žádnému z nich.

Druhou otázkou však je, co na to Bruk-Bet Termalica, kde je osvědčený Poznar, který dokázal dát v jedné z předešlých zlínských sezon i 13 branek, smluvně vázán až do příštího léta.

Slavia bere rychlého a dynamického Dumitrescua se skvělým centrem jako zajímavý příslib i investici do budoucna