Slavia bere rychlého a dynamického Dumitrescua se skvělým centrem jako zajímavý příslib i investici do budoucna

Slavia bere rychlého a dynamického Dumitrescua se skvělým centrem jako zajímavý příslib i investici do budoucna
OBSAHUJE VIDEO

Slavii čerstvě posílil krajní obránce Andres Dumitrescu z celku Sepsi. Dvaadvacetiletý bývalý mládežnický reprezentant Rumunska podepsal v Edenu smlouvu na čtyři roky až do června 2027. 

Dumitrescu působil v Sepsi od ledna 2020. Během té doby s ním vyhrál domácí pohár a dva rumunské Superpoháry. V této sezoně se představil i v kvalifikaci Evropské konferenční ligy, kde ale rumunský celek v závěrečném 4. předkole nestačil na Bodö/Glimt. Norský tým už ve 2. předkole vyřadil vršovického rivala Slavie Bohemians 1905.

Trenér Jindřich Trpišovský už na nedělní tiskové konferenci po ligovém utkání s Karvinou (5:1) prohlásil, že by Slavia mohla dnes představit posilu na levý kraj hřiště.

"Hledali jsme alternativu na levou stranu obrany, kde chceme zvýšit konkurenci. Cítíme, že hráčů na levý kraj hřiště máme nedostatek. Andrese bereme jako zajímavý příslib, investici do budoucna. Dlouhodobě jsme ho sledovali. Je rychlý, dynamický, se skvělým centrem. Věříme, že ho naši trenéři dokáží ještě zlepšit a zúročí svůj velký potenciál," uvedl sportovní ředitel Slavie Jiří Bílek.

Fyzický herní styl, kterým se sešívaní prezentují, by mu měl vyhovovat. "Mám rád takový způsob hry, hodně běhám. Uvidíme, jak to půjde, ale myslím, že mi to sedne. Jsem agresivní a rychlý hráč. Taky bych řekl, že jsem hbitý," navnadil slávistickou obec mladík.

S jakými sny do Edenu přichází? "Chci být tou nejlepší verzí sebe sama. Chci se zlepšovat a hrát co nejlépe, pomoci týmu k vítězstvím," doplnil Dumitrescu, jenž za poslední dvě sezony vyhrál se Sepsi hned čtyři trofeje. "Získali jsme dva poháry, dva superpoháry. Bylo to krásné, ale přišel čas se posunout. Když přišla tahle příležitost, možnost stát se hráčem Slavie, tak jsem neváhal a šel jsem do toho," zakončila nejnovější akvizice aktuálně druhého celku tabulky.

Ligový semafor: Teplice padají tabulkou, Letáček to v Ostravě zamkl a prvním koučem na odstřel je Látal